11 липня 2005 р. Президентом України підписаний Указ "Про додаткові заходи щодо увічнення пам'яті жертв політичних репресій та Голодоморів".

Виступаючи 15.05.2005 р. на мітингу-реквіємі по вшануванню пам'яті жертв комуністичних репресій, похованих у Биківні, Президент України вказав на недопустимість розташування розважальних закладів у місцях, де проливалась невинна людська кров. Президент також зазначив, що у таких місцях мають бути музеї репресованих, Голодоморів та визвольної боротьби українського народу. У виступі також вказувалось і на "Жовтневий Палац", де з 1934 р. ГПУ знищувало цвіт української інтелігенції та десятки тисяч громадян України.

Що ж відбувається сьогодні на цьому кривавому місці? Не тільки розважальні заходи, але розташована й Алея Зірок України. Якщо вірити повідомленню в Інтернеті, то ідея започаткування Загальнонаціональної акції "Зірка України" належить заслуженому діячу мистецтв України Валерію Куцевалову. Метою акції є увічнення імен найвидатніших діячів країни, які зробили вагомий внесок у розбудову України та сприяли підвищенню авторитету нашої держави у світовому співтоваристві.

Загалом задум добрий. Але яке підступне виконання! Зірки, як повідомляється, мали бути на Майдані Незалежності. Але замість вшанування видатних людей вийшло знущання: Зірки розміщено на кривавій дорозі, поряд з високим хрестом під яким напис "Жертвам репресій 30-х - початку 50-х років".

Чим це відрізняється від "Парку культури і відпочинку ім. Горького" на могилах розстріляних у Вінниці? Тільки тут ще гірше: страшне місце задекороване іменами живих зірок!!!

Тому ми звертаємось до органів Української влади та ініціаторів встановлення "Алеї зірок" вибачитись перед шанованими Софією Ротару, Євгенією Мірошниченко, Ларисою Латиніною, Василем Зінкевичем, Богданом Ступкою, Яном Табачником, Олегом Блохіним і Сергієм Бубкою, та вимагаємо від органів виконавчої влади вжити заходів щодо перенесення "Алеї зірок" на площі біля концертних залів чи спортивних арен центральної частини столиці України. А вище названих видатних артистів і спортсменів просимо підтримати нашу заяву і відкликати свої імена з цього скорботного місця-катівні.

Заява прийнята на Загальних зборах Товариства 26.07.2005 р.

м. Київ.

Голова Товариства

Народний депутат 2-го скликання Р. КРУЦИК

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Помилка? Виділіть мишкою і настисніть Ctrl+Enter

Система Orphus

Розсекречена
site_index_banner
С
  • екскурсії по музейних експозиціях “Меморіалу”;
  • перегляд відеоматеріалів з історії репресій в Україні, історії України, художніх тематичних фільмів тощо;
  • виїздні виставки “Забуттю не підлягає...” (плакатний варіант, за домовленістю);
  • виїздні екскурсії до Биківнянських поховань під Києвом (місце масових розстрілів 1937-1941 років)
  • копіювання електронних відео- і аудіоматеріалів за домовленістю.

Перегляд експозицій, екскурсії та демонстрація фільмів БЕЗКОШТОВНІ