3 лютого 2011 року № 236 Генеральному прокурору України Пшонці В.П.

Шановнmyk_kulchynskyий Вікторе Павловичу!

Звернутися до Вас мене змусили систематичні прояви вандалізму щодо пам'ятників героям боротьби за незалежність України та слабке реагування правоохоронної системи на ці випадки.

Останнім таким проявом стало зруйнування у місті Дніпропетровську 26 січня 2011 р. як завжди невстановленими особами пам'ятного знаку - хреста, встановленого на місці поховання бійців армії УНР з куреню полковника Самокиша, які загинули під час визвольних змагань українського народу.

На жаль, це не поодинокий випадок такої відверто антиукраїнської діяльності.

Так, 11 січня 2011 р. у Луцьку невідомі поглумилися над освяченим каменем на місці, де має постати пам'ятник лідеру ОУН Степану Бандері. 11 вересня 2010 р. у Лохвиці Полтавської області невідомі зруйнували пам'ятник жертвам голодоморів та політичних репресій. 18 серпня 2010 р. вандали розбили у Тернополі меморіальну дошку народному депутатові трьох скликань, громадському і політичному діячеві, голові ОУН (р) Ярославі Стецько, а також полковникові УПА Омелянові Польовому. 26 квітня 2010 р. невідомі особи розбили пам'ятний знак, встановлений на честь воїнів УПА у місті Сторожинець Чернівецької області.

Наскільки мені відомо у всіх цих випадках винних у вандалізмі не зайшли. Це виглядає особливо дивним на фоні безпрецедентної активності правоохоронних органів у пошуку причетних до пошкодження пам'ятника людині визнаної українським судом винним у організації геноциду українського народу - Й.Сталіну.

У зв'язку зі значним громадським інтересом до цієї ситуації прошу Вас у визначеному законом порядку поінформувати мене та громадськість про вжиті заходи, зокрема, про результати розслідування правоохоронними органами актів вандалізму щодо пам'ятників героям боротьби за незалежність України та притягнення винних до відповідальності.


З повагою,
народний депутат України Кульчинський М.Г.

Помилка? Виділіть мишкою і настисніть Ctrl+Enter

Система Orphus

Розсекречена
site_index_banner
С
  • екскурсії по музейних експозиціях “Меморіалу”;
  • перегляд відеоматеріалів з історії репресій в Україні, історії України, художніх тематичних фільмів тощо;
  • виїздні виставки “Забуттю не підлягає...” (плакатний варіант, за домовленістю);
  • виїздні екскурсії до Биківнянських поховань під Києвом (місце масових розстрілів 1937-1941 років)
  • копіювання електронних відео- і аудіоматеріалів за домовленістю.

Перегляд експозицій, екскурсії та демонстрація фільмів БЕЗКОШТОВНІ