Совєтсько-нацистська співпраця

28 серпня відбувся круглий стіл «Закляті друзі. Нацизм і комунізм у розпалюванні ІІ світової війни», організований Українським інститутом національної пам’яті і був присвячений 75-й річниці підписання пакту Ріббентропа-Молотова. Історики та правники за результатами круглого столу ухвалили резолюцію, у якій підтвердили, що підписання у Москві 23 серпня 1939 року договору про ненапад між нацистською Німеччиною та СРСР відкрило шлях до початку Другої світової війни, на початковому етапі якої обидва тоталітарні режими виступали союзниками – агресорами.

У заході взяв участь Голова Всеукраїнського Товариства «Меморіал» імені Василя Стуса Степан Кубів. Серед інших питань виголошених у своєму виступі С.Кубів представив учасникам круглого столу збірник матеріалів Міжнародної наукової конференції «Співпраця СРСР і Німеччини у міжвоєнний період та під час Другої світової війни: причини і наслідки», проведеної Київським «Меморіалом» спільно з Національним університетом «Києво-Могилянська академія» 5 – 6 листопада 2011 р.  

Детальніше...

Роман Ільницький*

ЯК НАРОДЖУВАВСЯ УКРАЇНСЬКИЙ РУХ ОПОРУ ПРОТИ НІМЕЦЬКОГО ФАШИЗМУ

Детальніше...*Провідний український громадський і політичний діяч в США, Секретар Українського Державного Правління у Львові (1941), в'язень німецького концтабору Заксенгавзен, автор двомовної праці "Deutschland und die Ukraine 1934-1945" - "Таtsachen europaischen Ostpolitik", Оsteuropa-Іnstitut Мünchen (1958).

Переклад на українську Фелікса Редько

V НАПРУЖЕННЯ І КОНФЛІКТ

Детальніше... З падінням Франції не тільки радикально змінився баланс сил у Європі, й почалися деякі ґрунтовні зміни у відносинах між Росією та Німеччиною. Росія раптом опинилася перед єдиною великою державою на Європейському материку. Підозра, незадо-воленість і недовір'я наростали з обох сторін. Росіяни передба-чали тривалу війну на Заході між Німеччиною і союзними державами. Вони відзначили, не без деякої тривоги, швидке просуван-ня Вермахту і нездатність англійських і французьких сил витримати напад. Крім того, Німеччина отримала більшу вигоду від пакту, поширивши окупацію майже на всю Західну Європу.

Партнери по тиранії

Уривки з книги Дж.Коласкі

Переклад на українську Фелікса Редько

Переклад на українську Фелікса Редько

ІІ ВІДНОСИНИ З НАЦИСТСЬКИМ РЕЖИМОМ (1933 - 1938)

Детальніше...Економічна криза в Німеччині на початку 1930-х років супроводжувалася масовим безробіттям, наростаючою політичною нестабільністю і гострою поляризацією. Крайні ліві позиції займа-ла Компартія Німеччини (KПН), а на протилежному боці була націонал-соціалістична партія Адольфа Гітлера як головний антагоніст.

Помилка? Виділіть мишкою і настисніть Ctrl+Enter

Система Orphus

Розсекречена
site_index_banner
С
  • екскурсії по музейних експозиціях “Меморіалу”;
  • перегляд відеоматеріалів з історії репресій в Україні, історії України, художніх тематичних фільмів тощо;
  • виїздні виставки “Забуттю не підлягає...” (плакатний варіант, за домовленістю);
  • виїздні екскурсії до Биківнянських поховань під Києвом (місце масових розстрілів 1937-1941 років)
  • копіювання електронних відео- і аудіоматеріалів за домовленістю.

Перегляд експозицій, екскурсії та демонстрація фільмів БЕЗКОШТОВНІ