Засуджуємо закриття Музею Української Народної Республіки

КОНФЕРЕНЦІЯ УКРАЇНСЬКИХ ДЕРЖАВНИЦЬКИХ ОРГАНІЗАЦІЙ КАНАДИ
Ліґа Українців Канади, Ліґа Українок Канади,
Спілка Української Молоді, Товариство кол. Вояків УПА, Гомін України

LUK_HerbAУкраїнська діяспора завжди раділа успіхам Українського народу і плекала історичну пам'ять його у боротьбі за визволення та створення своєї держави. Першою ластівкою весни національно-державного відродження Українського Народу було створення Української Центральної Ради 1917 року, а завершенням було Проголошення Української Самостійної Соборної Держави в січні 1918 року. Це був Акт, який підняв Український народ з колін і поставив його у світове товариство вільних народів.


Ті ключеві події державотворення Українського Народу були гідно відзначені 22 січня 2009 року відкриттям Музею Української Народної Республіки у будинку Центральної Ради (Будинок Вчителя на Володимирській в місті Києві), де грядучі покоління могли б побачити на документах стежки, які вели їхніх батьків до особистої та національної суверенності, зокрема, оригіналів 4-го універсалу Центральної Ради про проголошення державної незалежності УНР та Акту Злуки 22 січня 1919 року.

Отож, рішення ліквідувати Музей УНР сприймається як черговий крок назад в сторону фальсифікації і глузування в питаннях історичного опору і перемоги українського народу над царським і комуністичним колоніальним гнобленням. Закриття Музею УНР як підрозділу Українського інституту національної пам'яті, іде в парі з ліквідацією самого УІНП указом президента Януковича №1085/2010.


Але до Інституту національної пам'яті були підпорядковані теж: Національний музей "Меморіал пам'яті жертв голодоморів в Україні", Національний історико-меморіальний заповідник "Бабин Яр", Національний історико-меморіальний заповідник "Биківнянські могили". Чи ця сама доля чекає і ці національні скарбниці? Не сміємо допустити таких знущань. Ми глибоко переконані, що метою є відновлення фальшивої історії, яка сприятиме поверненню русифікації, що доведе до відновлення де-факто контролю Росії над українським суспільством.


Пане Президенте, ліквідацією Українського інституту національної пам'яті і закриттям Музею УНР та небезпеки закриття споріднених національних скарбниць включно з Національним музеєм-меморіалом жертв окупаційних режимів "Тюрма на Лонцького" Ви зневажаєте національну гідність Українського Народу забираючи від нього серцевину його історичного розвитку. Це рішення не гідне президента України.


Український народ на рідній землі і в діаспорі, долею розкинений по цілому світі, відстоюючи своє історичне право на самобуття не може погодитись з таким рішенням! Отож, ми, приєднуємось до українських громадян на всій території України, які протестують, щоб засудити рішення про ліквідацію Українського інституту національної пам'яті і закриття Музею УНР.


Торонто, 11 січня 2011р.

Олег Романишин, голова Ліґи Українців Канади

"Гомін України /Ukrainian Echo"

Христина Бідяк, голова Ліґа Українок Канади
Оляна Ґрод, голова Спілка української молоді в Kанаді (CYM)

Микола Кошик, голова Товариства Кол. Вояків УПА

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Помилка? Виділіть мишкою і настисніть Ctrl+Enter

Система Orphus

Розсекречена
site_index_banner
С
  • екскурсії по музейних експозиціях “Меморіалу”;
  • перегляд відеоматеріалів з історії репресій в Україні, історії України, художніх тематичних фільмів тощо;
  • виїздні виставки “Забуттю не підлягає...” (плакатний варіант, за домовленістю);
  • виїздні екскурсії до Биківнянських поховань під Києвом (місце масових розстрілів 1937-1941 років)
  • копіювання електронних відео- і аудіоматеріалів за домовленістю.

Перегляд експозицій, екскурсії та демонстрація фільмів БЕЗКОШТОВНІ