Українська діаспора в Чехії вшанувала жертви Голодомору

28 листопада 2010 року в Празі члени Міжнародного об`єднання "Українська Свобода" та спільнота прихильників Всеукраїнського об`єднання "Свобода", діаспора, чехи та українці взяли участь у
поминальній ході із запаленими свічками. Ця акція була проведена з нагоди 77-ої річниці Голодомору-геноциду українців в 1932-1933 роках, штучно організованого комуністичним режимом.

Хода розпочалась після української служби Божої від греко-католицького катедрального собору св. Климента в Празі і продовжувалася по Карловій вулиці аж до Орлоя на Стороміській площі, де і відбулося віче.

На вічі виступив президент Міжнародного Об'єднання "Українська Свобода" Богдан Костів, віце-президент Олег Зайнуллін, які засудили дії уряду та президента щодо неповаги та заперечення Голодомору
українців як геноцид.

В руках учасники поминальної акції тримали українські державні прапори, прапори ОУН-УПА, прапор ВО "Свобода" та плакатами із гаслами в українській, англійській і в чеській мові: "Femine 1932-33 is a
Genocide of Ukrainian", "1932-33 Hladomor v Ukrajině způsobený Moskvou" та інші. Віче викликав інтерес чехів, росіян, українців і туристів, які проходили поблизу. Чехи та поляки висловлювали співчуття.

Жалобні заходи відбулись також в суботу 27.11. на цвинтарі Ольшани в Празі. Представники посольства України в Чеській республіці, діаспора, спільнота прихильників Міжнародного об`єднання "Українська Свобода", чехи та українці разом поклали вінки та помолились на українських могилах.

Також в деяких церквах, особливо в Празі, Горшовским Тині та в Брні відбулись панахиди та вшанування пам'яті жертв Голодомору-геноциду українців 1932-1933 років.


Пресове бюро Міжнародне Об'єднання "Українська Свобода" www.ukrsvoboda.com

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Помилка? Виділіть мишкою і настисніть Ctrl+Enter

Система Orphus

Розсекречена
site_index_banner
С
  • екскурсії по музейних експозиціях “Меморіалу”;
  • перегляд відеоматеріалів з історії репресій в Україні, історії України, художніх тематичних фільмів тощо;
  • виїздні виставки “Забуттю не підлягає...” (плакатний варіант, за домовленістю);
  • виїздні екскурсії до Биківнянських поховань під Києвом (місце масових розстрілів 1937-1941 років)
  • копіювання електронних відео- і аудіоматеріалів за домовленістю.

Перегляд експозицій, екскурсії та демонстрація фільмів БЕЗКОШТОВНІ