Новини

Детальніше...

Сім’я – це основа нашого суспільства, національної ідентичності та демократії. Натомість політичні екстремісти, лобісти інтересів легалізації гомосексуалізму прагнуть змінити нормативний статус сім’ї й на законній підставі прирівняти її до стосунків сексуальних збоченців.

Цій меті слугують політичні акції екстремістів, які вони, вводячи в оману медіа та громадян, називають «марші рівності». Нацисти, гомосексуалісти, комуністи та інші представники радикалізму шкодять міжнародному іміджу столиці України і країни загалом.

Детальніше...

14 травня 2016 року за сприяння Національного центру «Мала академія наук України» презентовано музейну експозицію «Народна війна» Київської міської організації Всеукраїнського Товариства «Меморіал» імені В. Стуса та Громадянського інституту історичної пам’яті.

Захід відбувся у с. Соловичі Турійського району Волинської області   в рамках ХІ обласного Фестивалю фізичної культури та військово-патріотичного виховання учнівської молоді Волині. Співорганізатори виставки - Центр туризму, спорту та екскурсій та Волинська обласна Мала академія наук.  Презентував матеріали експозиції голова Київської міської організації Всеукраїнського Товариства «Меморіал» імені В. Стуса Іван Окоєв, який наголосив на важливості вивчення історії, зокрема трагічних сторінок становлення нашої держави, які десятиліттями замовчувалися. Учасників фестивалю зацікавили архівні матеріали експозиції, в яких  вперше наведено вражаючі статистичні дані про боротьбу українського народу на шляху до незалежності.

У рамках співпраці з Малою академією наук України експозицію «Народна війна» представили в Полтаві.

Детальніше...

20 березня в Полтавському національному технічному університеті імені Юрія Кондратюка була відкрита музейна експозиція «Народна війна», крім того відбулось нагородження призерів ІІ етапу конкурсу Малої академії наук. На відкриття виставки з Києва прибули президент Малої академії наук України Станіслав Довгий, також представники місцевої влади – голова Полтавської обласної державної адміністрації Валерій Головко, перший заступник голови ОДА Андрій Пісоцький, заступник голови Полтавської обласної адміністрації Олег Пругло, Голова Полтавської обласної ради Олександр Біленький, президент  територіального відділення МАН у Полтавській області, ректор ПолтНТУ ім. Ю. Кондратюка Володимир Онищенко.

Детальніше...

Зі смертю Леся Танюка 18 березня 2016 року втратив кожен, хто його знав – особисто чи заочно. Його величавої творчої особистості вистачало на все, чи він займався. На великий театр. На велику політику. На велику культуру. На велику пам’ять.

Лесь Танюк пам’ятав батьків-учителів і Батьківщину-натхненницю. Пам’ятав історію України і її творців. Навчав усіх нас довіку пам’ятати тих, хто захищав рідну землю, віддаючи здоров’я і життя заради воскресіння і відродження України-матері.

Детальніше...У співпраці з Національним  центром «Мала академія наук України» було передано  постійні експозиції «Народна війна. 1917-1932» для користування у Донецькій та Луганській областях

24 лютого в Донбаській державній машинобудівній академії була відкрита музейна експозиція «Народна війна», яка складається з  двадцяти дев’яти стендів, які розкривають близько 70 тис. досі не відомих науковцям сторінок архівних документів періоду історії України з 1917 по 1932 роки. Цю пересувну виставку було передано Донецькій та Луганській обласній малій академії наук України і в подальшому вона буде представлена у всіх містах та районах Донеччини та Луганщини з метою ознайомлення з нею учнівської молоді областей.  Експозицію створили співробітники Київської міської організації товариства «Меморіал» імені В.Стуса разом з Громадським інститутом історичної пам’яті.

На відкриття експозиції з Києва прибули президент Малої академії наук України Станіслав Довгий та директор Національного центру «Мала академія наук України» Оксен Лісовий та почесний голова Київської міської організації товариства «Меморіал» імені В.Стуса Роман Круцик. Екскурсоводами експозиції були учні – члени Малої академії наук, які в майбутньому проводитимуть екскурсії для свої молодших колег.

У співпраці з Товариством сприяння обороні України Закарпаття в приміщенні Ректорату Ужгородського національного університету (м. Ужгород, пл. Народна, 3) було розміщено експозицію «Народна війна.1917-1932».

Детальніше...

З нагоди Дня соборності України Київська міська організація товариства «Меморіал» ім..Василя Стуса,  Ужгородський громадський конвент, Закарпатська обласна організація Товариства сприяння обороні України за підтримки ректорату Ужгородського національного університету представили виставкову експозицію «Народна війна» присвячену подіям 1917-1932 років.

26 листопада 2015 року вМіжнародному університеті розвитку людини «Україна» відбувся круглий стіл на тему: «Причини і наслідки Голодомору 1932 – 1933рр». У круглому столі взяли участь студенти та викладачі  університету, а також почесний голова Київського «Меморіалу» Роман Круцик.

Детальніше...

26 листопада 2015 року вМіжнародному університеті розвитку людини «Україна» відбувся круглий стіл на тему: «Причини і наслідки Голодомору 1932 – 1933рр.»У круглому столі взяли участь студенти та викладачі  університету, а також почесний голова Київського «Меморіалу» Роман Круцик.

Детальніше...

В приміщенні Музею совєцької окупаціі за адресою м. Київ, вул. Стельмаха, 6-а можна придбати наступні книги

«Чекістське досьє окупованої України» – збірник унікальних документів ГДА СБУ, упорядкований Київською міською організацією Всеукраїнського «Меморіалу» ім. Василя Стуса та Громадським інститутом історичної пам`яті. У трьох томах збірника представлено фотокопії більше 3 тисяч документів – так званих «Паспортів областей України».

За вказівкою Москви у 1944-1950 роках було здійснено «паспортизацію» України, щоб на основі об’єктивної інформації забезпечити надійну «радянізацію» українських земель і запобігти будь-яким проявам інакодумства та визвольних устремлінь. Радянські каральні органи та партійні структури створили комплексне інформаційно-статичне зведення всіх українських областей. У цих документах було системно описано й охарактеризовано особливості регіонів: географію та клімат; населення, його національний і соціальний склад; економіку та господарство; історичне минуле, культурне та суспільно-політичне життя; оперативну обстановку на час підготовки документів.

Голова Київської міської організації "Меморіал" імені Василя Стуса Іван Окоєв взяв участь у прес-конференції "Компроміси Нюрнберзького трибуналу та сучасні наслідки", яка відбулася 20 листопада 2015 року року в УКРІНФОРМі (м. Київ)

Детальніше...

З ініціативи ГО «Європейський християнський конгрес»  до 70-річчя створення Нюрнберзького міжнародного військового трибуналу 20 листопада 2015 року в УКРІНФОРМі (м. Київ) відбулася прес-конференція «Компроміси Нюрнберзького трибуналу та сучаснінаслідки». Захід зібрав істориків, юристів, громадських діячів, представників українських церков, а також студентів з метою довести до суспільства в Україні та світі думку про неможливість існування сучасної цивілізації в умовах безкарності злочинів проти людства та людяності, які не мають терміну давнини, але через уникнення покарання породжують ще більші злочини. Під час круглого столу, що  відбувся в рамках прес-конференції, була ухвалена Резолюція.

Вимога активістів створити навчально-екзаменаційну систему «Український мовний диплом» залишається без розгляду вже майже півроку

Детальніше...

УрезолюціїМіжнародного форуму на підтримку української мови «Нас об’єднає мова», який відбувся 1 липня 2015 року, однією з вимог до органів державної влади України була вимога створити Державну навчально-екзаменаційну систему «Український мовний диплом».З огляду на це низка громадських організацій звернулася з відповідним листом докерівника уряду.

За співпраці з Товариством сприяння обороні України на третьому поверсі адміністративного корпусу Центрального комітету ТСО України було розміщено експозицію «Народна війна.1917-1932», яку протягом трьох років готували співробітники Київської міської організації товариства «Меморіал ім. Василя Стуса».

Детальніше...

За співпраці з Товариством сприяння обороні України на третьому поверсі адміністративного корпусу Центрального комітету ТСО України було розміщено експозицію «Народна війна.1917-1932», яку протягом трьох років готували співробітники Київської міської організації товариства «Меморіал ім. Василя Стуса».

В маріупольському центрі сучасного мистецтва А.І. Куїнджі, з 17 по 20 вересня була відкрита виставка "Народна війна 1917-1932"

Детальніше...

Майже три роки дослідники київського «Меморіалу ім. Василя Стуса» та Громадського інституту історичної пам’яті працювали в архівах та укладали матеріали, результатом цієї роботи стали матеріали експозиції «Народна війна».

Детальніше...

8–11 вересня на базі комунального закладу «Мала академія наук» учнівської молоді Херсонської обласної ради відбувся Всеукраїнський семінар-практикум керівників територіальних відділень МАН України «Формування сучасної моделі територіального відділення МАН України в умовах реформування освіти і децентралізації влади». Учасниками заходу стали 27 представників навчальних закладів системи МАН з 19 областей України і м. Києва.

Відкриття семінару-практикуму урочисто відбулося у стінах Херсонської державної морської академії, де з вітальним словом перед педагогами МАН виступили проректор з науково-педагогічної роботи Херсонської державної морської академії, кандидат технічних наук, доцент Андрій БЕНЬ, який наголосив на спільній ідеї для навчальних закладів різних рівнів – підтримка потенціалу обдарованої молоді; ректор Херсонської академії неперервної освіти, професор Анатолій ЗУБКО, який відзначив важливу роль Малої академії наук як фундаменту української науки, інтелектуального поштовху для розвитку суспільства сьогодення і майбутнього; начальник відділу позашкільної освіти, виховної роботи та інтернатних закладів управління освіти і науки Херсонської обласної державної адміністрації Ірина ЛИСЕНКО, яка зауважила про велике значення використання у педагогічній діяльності різних форм і напрямів роботи з талановитими дітьми, зокрема пані Ірина поділилася досвідом організації профільних літніх шкіл для учнівської молоді у їхньому регіоні. До слів привітання приєдналися проректор з наукової роботи Херсонського державного аграрного університету, доктор сільськогосподарських наук, професор Михайло ФЕДОРЧУК і завідувач кафедри державного управління і місцевого самоврядування Херсонського національного технічного університету, доктор наук з державного управління, професор Іван ЛОПУШИНСЬКИЙ. Директор НЦ «МАНУ», кандидат філософських наук Оксен ЛІСОВИЙ у своєму виступі окреслив основні питання семінару-практикуму, розповів про нові навчальні проекти, які започатковуються в Малій академії наук, а також нагородив від імені Президії МАН найкращі педагогічні колективи вищих навчальних закладів Херсонської області за активну й успішну співпрацю з Малою академією наук.

В приміщенні Музею совєцької окупації було проведено ІІ етап  Конкурсу студентських наукових робіт з історії України, організованого Київською міською організацією Товариства «Меморіал» імені Василя Стуса.

Детальніше...

В ІІ етапі Конкурсу  взяли участь студенти Львівського національного університету ім. І. Франка, Донецького національного університету, Запорізького національного університету, Національного університету «Острозька Академія» та Київського національного університету ім.. Тараса Шевченка.

Детальніше...

Патріарх декомунізації розповідає, чому цей процес тривав цілих 25 років і чому українські ветерани досі не можуть примиритися, на відміну від польських.

 17 травня Президент України підписав чотири закони з декомунізації, які в квітні 2015 року ухвалила Верховна Рада. Так, за 25 років було нарешті завершено справу, яку на початку 1990-их започаткував Ігор Юхновський.

Детальніше...

 17 травня 2015 року в Національному заповіднику "Биківнянські могили" відбулося вшанування жертв політичних репресій, в якому взяли участь Президент України Петро Порошенко, Прем'єр-міністр - Арсеній Яценюк, члени уряду та Київський міський голова Віталій Кличко. Вони поклали квіти та лампадки до Меморіалу – Пам'ятного хреста на братській могилі жертв політичних репресій та вшанували пам'ять загиблих хвилиною мовчання

Урядовці також вшанували пам'ять жертв політичних репресій у польській частині Меморіалу.

Детальніше...

Київська міська організація Товариства "Меморіал" імені Василя Стуса закликає громадськістьтрадиційно в третю неділю травня вшанувати пам'ять жертв політичних репресій 1937-1941 рр. в Биківнянському національному історико-меморіальному заповіднику "Биківнянські могили", що під Києвом.

Офіційні заходи розпочнуться об 12.00. У вшануванні пам'яті жертв політичних репресій візьме учать Президент України.
Для забезпечення доїзду усіх бажаючих долучить до вшанувань з 10.00 до 11.20 від метро Лісова до заповідника курсуватимуть безкоштовні автобуси. Також після проходження заходів безпеки для людей похилого віку буде організовано доїзд безпосередньо від центрального входу до меморіального комплексу.

Детальніше...

Уночі з 4 на 5 травня 2015 року зі стіни гуманітарного корпусу Донецького національного університету зник меморіяльний барельєф Василя Стуса. Він свідчив, що поет навчався тут у 1954 – 1959 роках.

Уночі з 4 на 5 травня 2015 року зі стіни гуманітарного корпусу Донецького національного університету зник меморіяльний барельєф Василя Стуса. Він свідчив, що поет навчався тут у 1954 – 1959 роках. Зображений він у повний зріст, із книжкою в руці. Праворуч вибито його знаменитий вірш «Як добре те, що смерти не боюсь я». Установити барельєф Донецька міська рада постановила ще 1994 року (коли нею керував Володимир Рибак). На його виготовлення 2001 року було виділено 78 тисяч гривень. Урочисто відкрили його у вересні 2001 року.

Детальніше...

«Чекістське досьє окупованої України» – трьохтомний збірник унікальних матеріалів  підготовлений Київською міською організацією Всеукраїнського «Меморіалу» ім. Василя Стуса 30 квітня 2015 р. був представлений у м. Івано-Франківську.

Презентація відбувалася у приміщенні обласної наукової бібліотеки. У ній взяли участь: екс віце-прем’єр міністр України Олександр Сич, професор Івано-Франківського національного технічногоуніверситету нафти і газу Дмитро Дзвінчук, екс голова міської ради Івано-Франківська Зиновій Шкутяк, представники 3-х Івано-Франківських вишів, журналісти місцевих ЗМІ, керівники місцевих архівів, лідери громадських організацій, студенти та громадськість міста.

Детальніше...

 У столиці презентували оцифровані «паспорти» областей України, підготовлені КДБ 

 Науковці Всеукраїнського товариства «Меморіал» уклали трьохтомник «Чекістське досьє окупованої України», у якому розмістили унікальні фотокопії так званих «паспортів областей» нашої держави, підготовлених КДБ Радянського Союзу.

22 квітня о 15:00 в приміщенні ІА «УКРІНФОРМ» (2-й поверх актовий зал) відбудеться презентація трьохтомника «Чекістське досьє окупованої України». Видання містить економічну та політичну характеристику Східних (1917-1950рр.) та Західних (1939-1950рр.) областей України.

 

Науковці товариства «Меморіал» під керівництвом Романа Круцика  впродовж 3 років опрацювали 56 томів документів із Державного галузевого архіву СБУ. Трьохтомник містить понад 3 тисячі документів, які до 2009 року знаходилися під грифом «секретно» та призначалися для користування каральними та партійними органами колишнього СРСР. Видання відкриває правдиву історію України і становить цінний матеріал не лише для істориків та політологів, але й для фахівців інших галузей.

З нагоди 75-ї річниці створення ОУН революційної в Києві 2 лютого 2015 року, у приміщенні Науково-дослідного інституту відбулися ІІ Бандерівські читання на тему "Якою має бути Українська Самостійна Соборна Держава в XXІ столітті та "питання Москви". 

Детальніше...

Іван Окоєв виступив з доповіддю на тему: «Молодь у творенні Української Самостійної Соборної Держави»

Київська міська організація Товариства «Меморіал» імені Василя Стуса оголошує проведення щорічного Конкурсу студентських наукових робіт з історії України. До участі запрошуються студенти українських вишів.

КМО Товариства «Меморіал» імені Василя Стуса ставить собі за мету сприяти активізації наукової роботи студентів як найважливішого фактора формування фахівців нового типу, а також залученню студентів до науково-дослідної діяльності.

Детальніше...

У львівському Палаці мистецтв, 22 січня була відкрита виставка «Народна війна 1917-1932» та відбулась презентація книги під назвою «Чекістське досьє окупованої України.

Детальніше...

Майже три роки дослідники київського «Меморіалу ім. Василя Стуса» та Громадського інституту історичної пам’яті працювали в архівах та укладали матеріали.

Помилка? Виділіть мишкою і настисніть Ctrl+Enter

Система Orphus

Розсекречена
site_index_banner
С
  • екскурсії по музейних експозиціях “Меморіалу”;
  • перегляд відеоматеріалів з історії репресій в Україні, історії України, художніх тематичних фільмів тощо;
  • виїздні виставки “Забуттю не підлягає...” (плакатний варіант, за домовленістю);
  • виїздні екскурсії до Биківнянських поховань під Києвом (місце масових розстрілів 1937-1941 років)
  • копіювання електронних відео- і аудіоматеріалів за домовленістю.

Перегляд експозицій, екскурсії та демонстрація фільмів БЕЗКОШТОВНІ