Прес-центр "Молодого Народного Руху"

krucyk.JPG

25 травня молоді рухівці відвідали «Виставку «Народна війна 1917 - 1933 рр.» у Товаристві «Меморіал» ім. В.Стуса та взяли участь у дискусії з відомим істориком, Головою Товариства, Романом Круциком.

Екскурсію особисто провів автор путівника та нініціатор створення експозиції про національно-визвольну боротьбу українців у період від розпаду Російської імперії до Голодомору й етноциду 1932 - 1933 рр.

Молодь мала змогу отримати доддаткову інформацію, яка

відсутня в експозиції та путівнику й задати запитання Роману Круцику, висловити власну думку щодо подій 1917-1933 років в Україні.

За словами Романа Круцика, в Україні повинна бути політична історія, як і в інших розвинених європейських державах, з якою будуть рахуватися інші. Метою даної експозиції якраз і було показати справжню політичну історію України.

Роман Круцик зазначив, що саме Українська Центральна Рада, Українська Народна Республіка «заклали паростки» майбутньої незалежної держави. Особливу роль у піднятті культури в Українській Державі відіграв гетьманський уряд Павла Скоропадського, за якого почався процес масового відкриття українських шкіл, гімназій, прийнятий закон про обов'язкове вивчення української мови. Через те, що УЦР не змогла знайти спільну мову з гетьманом Скоропадським, було встановлено більшовицький контроль над Україною. Роман Круцик розповів про більшовицькі грабежі на території України, селянські повстання. За його словами, в Україні під час народної війни 1917-1933 рр. було репресовано більше 300 тис українських інтелігентів. Проте утворювалися повстанські загони, які діяли по всій території України, цікаво, що до їх складу входила в основному молодь - студенти, які вже тоді хотіли бачити Україну незалежною державою і боролися за це, в будь-який момент були готові віддати своє життя. Виставка містить інформацію про кількість цих загонів по регіонах України. За словами Круцика, східні та центральні області України вирізнялися значним повстанським рухом, були наповнені ідеями про українську незалежність.

Проте, на думку автора виставки, формуванню незалежної української держави на початку 20 століття перешкоджало те, що значний вплив на розстановку сил в Європі та світі мали великі незалежні держави, зокрема такі, як Англія, Франція, Німеччина, Радянський Союз. Для Радянського Союзу Україна ідеально підходила як колонія, що забезпечували природними ресурсами усю імперію.

Помилка? Виділіть мишкою і настисніть Ctrl+Enter

Система Orphus

Розсекречена
site_index_banner
С
  • екскурсії по музейних експозиціях “Меморіалу”;
  • перегляд відеоматеріалів з історії репресій в Україні, історії України, художніх тематичних фільмів тощо;
  • виїздні виставки “Забуттю не підлягає...” (плакатний варіант, за домовленістю);
  • виїздні екскурсії до Биківнянських поховань під Києвом (місце масових розстрілів 1937-1941 років)
  • копіювання електронних відео- і аудіоматеріалів за домовленістю.

Перегляд експозицій, екскурсії та демонстрація фільмів БЕЗКОШТОВНІ