Музейна експозиція «Народна війна» у Тернополі.

Ternopil_111 серпня 2011 р. у Тернопільському обласному краєзнавчому музеї відбулась презентація музейної експозиції «Народна війна». Експозицію представили Голова Київського «Меморіалу» - автор виставки Роман Круцик і член Ради «Меморіалу Микола Кобилінський».

Експозиція охоплює період політичної історії України 1917-1932 рр. На 29-ти банерах розміром 0,8 на 2,1 м. Представлені розділи: Державотворення, 1-ша, 2-га і 3-тя окупації України більшовицькою Росією, Злочини російських окупаційних військ, ГПУ і ЧК в Україні, Боротьба Армії УНР і партизанських повстанських загонів з більш як міліонною окупаційною армією Росії.

Також вперше у українській історіографії на основі архівних документів виведена статистика наявності кількості підпільних організацій, повстанських загонів, збройних селянських повстань, стихійних селянських виступів «волинок» та загонів самооборони по кожній з 9-ти губерній України у період 1917-1932 рр.


Ternopil_2Також при презентації експозиції тернополянам була представлена автором його нова книга - путівник до експозиції «Народна війна». Експозицією і путівником у науковий обіг історії України вводиться десятки нових, досі невідомих архівних документів і світлин. За висловами вітчизняних і зарубіжних істориків «Експозиція і путівник є концепцією політичної історії України у боротьбі за власну державність».

Гостей Київського «Меморіалу» представив директор Тернопільського краєзнавчого музею Степан Костюк.

На презентації перед громадськістю і представниками ЗМІ виступили: Заступник Тернопільського міського Голови Леонід Бицюра, начальник міського управління культури Олександр Смик та Голова Тернопільської обласної організації товариства «Меморіал» Богдан Хаварівський.

Автор експозиції Р.Куцик розповів присутнім про роботу над експозицією та пошук впродовж 2-х років у архівних установах 18 областей України документів періоду 1917-1932 рр.

Експозиція демонструватиметься у Тернопільському краєзнавчому музеї до 15 вересня. Потім Тернопільська мерія планує представити її у районах області.

Пресцентр тов. «Меморіал»

Ternopil_4

Ternopil_5

Ternopil_7Ternopil_3

Помилка? Виділіть мишкою і настисніть Ctrl+Enter

Система Orphus

Розсекречена
site_index_banner
С
  • екскурсії по музейних експозиціях “Меморіалу”;
  • перегляд відеоматеріалів з історії репресій в Україні, історії України, художніх тематичних фільмів тощо;
  • виїздні виставки “Забуттю не підлягає...” (плакатний варіант, за домовленістю);
  • виїздні екскурсії до Биківнянських поховань під Києвом (місце масових розстрілів 1937-1941 років)
  • копіювання електронних відео- і аудіоматеріалів за домовленістю.

Перегляд експозицій, екскурсії та демонстрація фільмів БЕЗКОШТОВНІ