Прес-служба КМО тов. "Меморіал" ім. Василя Стуса

26_08_2011З нагоди 20-ої річниці Незалежності України в Національному музеї народного мистецтва Гуцульщини та Покуття ім. Йосафата Кобринського 26 серпня 2011 року відбулося відкриття виставки "Народна війна". У рамках відкриття виставки була зустріч з Президентом України (2005-2010) Віктором Ющенком та народним депутатом України Зіновієм Шкутяком. У виставці, також, взяв участь правлячий Архієрей Коломийсько-Чернівецької єпархії УГКЦ Миколай (Сімкайло). Владика Миколай закликав присутніх до молитовного вшанування полеглих за волю України та жертв голодомору.

Виставка створена на основі десятків тисяч архівних документів, кожен з яких промовисто свідчить про те, що в 1917-1932 роках тривала велика героїчна боротьба українського народу за свободу й незалежність рідної держави не тільки на західних теренах, а й на всій території Великої України.

Цей період історії нашої держави є найбільш замовчуваним і фальсифікованим радянськими, а сьогодні й російськими науковцями та деякими істориками - громадянами України проросійської орієнтації. Власне задля подолання тих ідеологічних міфів був створений проект експозиції "Народна війна".

В її основу лягли матеріали, що стали результатом дворічної праці науковців Київського товариства "Меморіал" ім. В.Стуса та новоствореного "Громадського інституту історичної пам'яті" в державних та галузевих архівах СБУ 18 областей України, де вони опрацювали понад 350 фондів і близько 1500 архівних справ 1917-1945 років. В експозиції використано велику кількість фотодокументів, багато з яких представлено вперше.

http://www.youtube.com/watch?v=PR-I0EmEFIo&feature=player_embedded#!

Помилка? Виділіть мишкою і настисніть Ctrl+Enter

Система Orphus

Розсекречена
site_index_banner
С
  • екскурсії по музейних експозиціях “Меморіалу”;
  • перегляд відеоматеріалів з історії репресій в Україні, історії України, художніх тематичних фільмів тощо;
  • виїздні виставки “Забуттю не підлягає...” (плакатний варіант, за домовленістю);
  • виїздні екскурсії до Биківнянських поховань під Києвом (місце масових розстрілів 1937-1941 років)
  • копіювання електронних відео- і аудіоматеріалів за домовленістю.

Перегляд експозицій, екскурсії та демонстрація фільмів БЕЗКОШТОВНІ