DSC 24593 квітня 2012 р. Київським «Меморіалом» в м. Умані Черкаської області була представлена музейна експозиція «Народна війна». Захід ініційований Ігорем Доманським, колишнім заступником голови Уманської районної державної адміністрації, депутатом 2-х скликань Черкаської обласної Ради. 29 стендів музейної експозиції були представлені у 3-х залах Уманського краєзнавчого музею, директор музею Юрій Торгало.  Відкрив експозицію заступник Уманського міського Голови Петро Паєвський. Також у відкритті взяли участь керівники районного та міського відділів культури і туризму Олександра Шкуренко і Тетяна Гейко.

На огляд експозиції прибули викладачі історії шкіл м.Умані та інших навчальних закладів, наукові працівники Національного дендрологічного парку «Софія», студенти, представники ЗМІ.

 З групою студентів історичного факультету на відкриття експозиції прибув викладач, доцент кафедри історії Уманського педагогічного університету, колишній політв’язень, член ВО Свобода Богдан Чорномаз.

Автор експозиції, Голова Київського «Меморіалу» Роман Круцик, провів для присутніх годинну екскурсію та відповів на численні запитання. Разом з експозицією була представлена відвідувачам книга-путівник «Народна війна. Для бібліотеки Уманського краєзнавчого музею передано добірку літератури історичної тематики. Зважаючи на те, що окремі розділи експозиції містять матеріали, які представлені до вивчення у шкільних і вузівських програмах, «Народна війна» експонуватиметься в Умані до 15 квітня. 

DSC 001DSC 002DSC 003DSC 004DSC 005DSC 006DSC 2459

 За рішенням Ради товариства впродовж 2012 р. експозиція «Народна війна» буде представлена у різних населених пунктах України.

Експозиція отримала схвальну оцінку НАН України та Українського інституту національної пам’яті, а також зареєстрована Міністерством освіти і науки як науковий твір (реєстраційне свідоцтво № 38890 від 26.09.2011р.).

Матеріали експозиції побудовані на досі невідомих архівних матеріалах, опрацьованих у архівних установах 18-ти областей України і відображає боротьбу Східної України проти більшовицької окупації періоду 1917 – 1932

Експозиція складається із 29 стендів розміром 0,8 на 2,1 м. Переглянути експозицію і книгу-путівник «Народна війна» можна на веб-сайті Товариства «Меморіал»: memorial.kiev.ua

 Запрошення на представлення експозиції просимо надсилати за адресою: 03040 м. Київ, вул. Стельмаха 6А, тел. (044) 258-00-71, e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 Рада товариства «Меморіал»    

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Помилка? Виділіть мишкою і настисніть Ctrl+Enter

Система Orphus

Розсекречена
site_index_banner
С
  • екскурсії по музейних експозиціях “Меморіалу”;
  • перегляд відеоматеріалів з історії репресій в Україні, історії України, художніх тематичних фільмів тощо;
  • виїздні виставки “Забуттю не підлягає...” (плакатний варіант, за домовленістю);
  • виїздні екскурсії до Биківнянських поховань під Києвом (місце масових розстрілів 1937-1941 років)
  • копіювання електронних відео- і аудіоматеріалів за домовленістю.

Перегляд експозицій, екскурсії та демонстрація фільмів БЕЗКОШТОВНІ