06 Після майже місячної підготовки, 12 вересня музейна експозиція «Народна війна» вирушила до Одеси, Херсона і Миколаєва. Поїздці передували усні і письмові домовленості з місцевими органами влади, навчальними закладами через лідерів місцевих українських громадських організацій про місце та дату презентації виставки.

Одеська презентація відбулась завдяки місцевому осередку Всеукраїнського товариства Просвіта ім. Тараса Шевченка. Експозиція була розташована у приміщенні Просвіти, де і була відкрита кандидатом історичних наук, доцентом Олександром Музичко.

З 16 год до 17 год. автор експозиції Роман Круцик провів екскурсію для більш як 70-ти представників одеської громадськості.

О 18 год. у актовому залі Одеського палацу студентів відбулась зустріч представників київського «Меморіалу» з громадськістю Одеси. Р. Круцик як автор експозиції прочитав годинну лекцію про роботу в архівах України під час підготовки експозиції та книги-путівника до неї.

У зустрічі взяли участь: доктор історичних наук Т. Гончарук, кандидат історичних наук С. Боган, викладачі одеських вишів, вчителі шкіл та представники громадськості. Зустріч з гостями завершилась о 21 год.

Також, на Одеському обласному телебаченні у програмі «Діалоги», в інтерв’ю Р. Куцика і О. Музичка більш широка аудиторія одеситів познайомилась з роботою Київського «Меморіалу» та унікальними досі невідомими архівними документами про визвольну боротьбу українського народу періоду 1917 – 1932 р.р.

На прохання викладачів Одеських загальноосвітніх шкіл 15 вересня Р. Куциком були проведені екскурсії для організованих груп старшокласників.

Після Одеси планувалась поїздка до Херсону, було погоджено час і місце відкриття експозиції у Херсонському музеї. Як повідомили представники херсонських громадських організацій, зокрема заступник Голови обласного відділення ветеранської організації, Херсонська міська державна адміністрація не дозволила презентацію виставки, пояснивши причину свого рішення сміхотворним формулюванням: Херсон відзначає день міста і всі мають сміятись, а експозиція є сумною. І це не дивлячись на те, що громадські організації Херсонщини ще з весни звертались до керівництва міста про представлення експозиції у Херсоні, але всі ті звернення залишились без відповіді.

16 вересня музейна експозиція «Народна війна» прибула до Миколаєва. Плакати експозиції були розгорнуті у Етнографічному музеї Миколаївського національного університету імені О. Сухомлинського Навчально-наукового інституту історії та права.

18 вересня Р. Куциком була прочитана лекція та проведена екскурсія по матеріалах експозиції для студентів 1-го курсу історичного факультету.

Спільно з викладачами університету та студентами-істориками 5-го курсу був проведений науковий семінар на тему: «Народна війна 1917 – 1932 р.р.» На семінарі виступили: доктор історичних наук, професор, директор Навчально-наукового інституту історії та права МНУ ім. В.О. Сухомлинського Микола Шитюк із доповіддю «Репресії проти селянства в першій половині 30-х р.р. ХХ ст.», кандидат історичних наук, доцент кафедри історіографії, джерелознавства та спеціальних історичних дисциплін Навчально-наукового інституту історії та права МНУ ім. В.О. Сухомлинського Анатолій Погорєлов із доповіддю «Боротьба населення Миколаївщини та Херсонщини під проводом Кирила Лихо-Бондарука проти більшовицької окупації України в 1919 – 1921 р.р», доцент кафедри історіографії, джерелознавства та спеціальних історичних дисциплін Навчально-наукового інституту історії та права МНУ ім. В.О. Сухомлинського Олександр Хаєцький із доповіддю «Опір репресивній антирелігійній політиці радянської влади на Півдні України в 20 – 30-х р.р. ХХ ст.», а також Роман Круцик поділився зі студентами досвідом наукової роботи в архівних установах під час роботи над експозицією та розповів про повстанський рух 1917 – 1932 р.р.

Після обідньої перерви було продовжено проведення екскурсій по матеріалах експозиції.

Того ж дня жителі Миколаївщини мали змогу переглянути інтерв’ю з Р. Круциком у програмі «Добрий вечір», яка виходить на Обласному телебаченні і таким чином познайомитись з матеріалами експозиції та більш докладно почути про повстанську боротьбу на Миколаївщині в1917 – 1932 р.р.

19 вересня, вже перед самим від’їздом було проведено ще 3 екскурсії студентам університету.

Крім студентів університету виставку відвідали представники громадськості і засобів масової інформації.


DSC 2968

DSC 2990

DSC 3024

DSC 3060 

DSC 3194

Помилка? Виділіть мишкою і настисніть Ctrl+Enter

Система Orphus

Розсекречена
site_index_banner
С
  • екскурсії по музейних експозиціях “Меморіалу”;
  • перегляд відеоматеріалів з історії репресій в Україні, історії України, художніх тематичних фільмів тощо;
  • виїздні виставки “Забуттю не підлягає...” (плакатний варіант, за домовленістю);
  • виїздні екскурсії до Биківнянських поховань під Києвом (місце масових розстрілів 1937-1941 років)
  • копіювання електронних відео- і аудіоматеріалів за домовленістю.

Перегляд експозицій, екскурсії та демонстрація фільмів БЕЗКОШТОВНІ