DSC 009 21 жовтня 2012 р. у с. Глібів Густинського р-ну. на Тернопільщині відкрито музей «Національно-Визвольної боротьби Гримайлівщини ХХ ст.». Ініціаторами створення музею були члени місцевого осередку спілки політв’язнів та станиці УПА під керівництвом Євгена Михайловича Заплітного. У приміщенні з 1933 по 1939 р.р розміщувалась місцевий осередок Просвіти, яка була закрита більшовиками, а в 1941 р. знову відновлена. Після приходу в 1944 р. «других москалів» просвіту знову ліквідували.

У 2005 р. за неодноразовими зверненнями громадських організацій та ветеранів ОУН і УПА будинок був переданий на баланс сільської ради і було вирішено створити у приміщенні музей визвольної боротьби.

7 років активісти с. Глібів під керівництвом Є. Заплітного здійснювали ремонт будинку та проводили збір матеріалів для майбутнього музею. Такий довгий час ремонту зумовлений тим, що влада не брала участі у ремонті а всі роботи спонсорували меценати Тернопільщини.

В чотирьох залах музею розташовані експозиції:

1. «Жителі Гримайлівщини у визвольній боротьбі». В цій експозиції використані окремі плакати експозиції Київського «Меморіалу» «Забуттю не підлягає. Хроніка комуністичної інквізиції».

2. У другому залі розташована експозиція Київського «Меморіалу» «Народна війна». Кошти на виготовлення 29-ти стендів цієї експозиції пожертвував для своїх земляків Роман Преславський, що проживає сьогодні у м. Торонто, Канада.

3. У третій залі зібрані матеріали про репресованих священиків Греко-Католицької Церкви на Тернопільщині. У цьому залі передбачено проведення уроків історії релігії та катехізації сільської молоді.

4. У підвальному приміщенні обладнано партизанську криївку «Бункер», у якому зібрані елементи повстанської зброї та речі повстанців із побуту підпілля.

Як повідомив у своєму виступі Є. Заплітний музей буде поповнюватись новими експонатами, фотографіями та документами, які продовжують надходити від населення.

На відкриття музею після богослужіння у місцевій церкві прибули жителі села із священиками. Після посвячення музею на мітингу виступили отець Михайло Пастух доктор філософії викладач Тернопільської духовної семінарії, заступник Голови Гусятинської районної державної адміністрації Василь Цільо, керівник робочої групи та ініціатор створення музею Євген Заплітний, Голова Київської організації товариства «Меморіал» Роман Круцик, гості із Тернополя, Гусятина та інших населених пунктів Тернопільщини. Діти місцевої школи та чоловічий хор з Гусятина виконували повстанські пісні. На закінчення заходу Євген Заплітний презентував свою книгу «За тебе, краю мій».

По закінчені мітингу і концерту учасники заходу оглянули зали музею. Автор експозиції, Голова Київського «Меморіалу» провів екскурсію по експозиції «Народна війна».

DSC 001

DSC 010 

Помилка? Виділіть мишкою і настисніть Ctrl+Enter

Система Orphus

Розсекречена
site_index_banner
С
  • екскурсії по музейних експозиціях “Меморіалу”;
  • перегляд відеоматеріалів з історії репресій в Україні, історії України, художніх тематичних фільмів тощо;
  • виїздні виставки “Забуттю не підлягає...” (плакатний варіант, за домовленістю);
  • виїздні екскурсії до Биківнянських поховань під Києвом (місце масових розстрілів 1937-1941 років)
  • копіювання електронних відео- і аудіоматеріалів за домовленістю.

Перегляд експозицій, екскурсії та демонстрація фільмів БЕЗКОШТОВНІ