DSC 4032 З 25 лютого по 2 березня експозиція Київського «Меморіалу» «Народна війна» демонструвалась ще у двох районних центрах Черкащини у Звенигородці та Катеринополі  У м. Звенигородка експозиція була розміщена у районній бібліотеці (директор ­–Лариса Добровольська). Приїзд меморіалівців до Звенигородки здійснений за ініціативи місцевого осередку ВО «Свобода» (голова осередку – Кирило Крицький). 

Відкриття та екскурсії місцевим старшокласникам були добре організовані. За 2 дні     експозицію відвідали 14 груп старшокласників Звенигородських шкіл, студентів професійного училища сироварів та учнів школи інтернату.

На відкритті експозиції були присутні: заступник Голови міської Ради Звенигородки Михайло Золочко, директор музею Трипільська культура С. Логанський, Методисти відділу освіти, кореспондент районної газети «Шевченків гай» та журналіст місцевого телевізійного каналу Світлана Радванська. Голова Київського «Меморіалу» та автор експозиції провів грунтовні екскурсії по матеріалах експозиції учнівським групам та відповів на чисельні запитання відвідувачів.

Господарям приміщення, районній бібліотеці представники «Меморіалу» подарували книги та диски з відеофільмами з відеотеки «Меморіалу». Лідери місцевого осередку ВО «Свобода» в приміщенні де експонувалась експозиція одразу виготовляли копії відеофільмів історичної тематики та вручали їх учням та вчителям.

Виявили бажання побачити експозицію й представники громадськості м. Катеринополя.

Майже місяць лідери громадських організацій Катеринополя оббивали пороги місцевого керівництва за дозволом представити експозицію у їх районі. Вже коли «Меморіалівці» збирались виїжджати до Києва, прийшло повідомлення, що районне керівництво дозволило представити експозицію, розташувавши її у будинку культури.

Директор місцевої музичної школи М. Молоков та лідер місцевого осередку ВО «Свобода» з великими труднощами вмовили районне керівництво дозволити показ експозиції. Директор місцевого краєзнавчого музею В. Яковенко обійшов Катеринопільські школи запрошуючи вчителів і старшокласників на огляд експозиції. Місцеве керівництво, в тому числі відділ освіти та культури проігнорували експозицію. А коли старшокласники і вчителі с. Єрки (батьківщина В. Чорновола) виявили бажання відвідати експозицію, то районний відділ освіти заборонив використати шкільний автобус для доставки дітей до Катеринополя, незважаючи що паливо зголосились надати місцеві спонсори.

Все ж вісім груп старшокласників відвідали експозицію та прослухали лекції Р. Куцика. Для бібліотеки будинку культури і місцевого краєзнавчого музею від Київського «Меморіалу» передано набір літератури та 10 дисків відеофільмів із відеотеки «Меморіалу».

Місцевим краєзнавцям Роман Куцик передав копії деяких документів із Галузевого Державного архіву СБУ, що стосуються повстанського руху у згаданих районах.

DSC 4035

DSC 4040

DSC 4041

DSC 4073

DSC 4081

DSC 4150

DSC 4112

DSC 4132

Помилка? Виділіть мишкою і настисніть Ctrl+Enter

Система Orphus

Розсекречена
site_index_banner
С
  • екскурсії по музейних експозиціях “Меморіалу”;
  • перегляд відеоматеріалів з історії репресій в Україні, історії України, художніх тематичних фільмів тощо;
  • виїздні виставки “Забуттю не підлягає...” (плакатний варіант, за домовленістю);
  • виїздні екскурсії до Биківнянських поховань під Києвом (місце масових розстрілів 1937-1941 років)
  • копіювання електронних відео- і аудіоматеріалів за домовленістю.

Перегляд експозицій, екскурсії та демонстрація фільмів БЕЗКОШТОВНІ