23 серпня у розрізі встановленого Радою Європи Міжнародного дня  памяті жертв нацизму і сталінізму відбулось покладання вінків і квітів жертвам комунізму до братської могили у Биковнянському заповіднику та до пам’ятника жертвам нацизму у Бабиному Яру і до пам’ятного хреста Олені Телізі.

Захід провели активісти Київської "Свободи" та товариства "Меморіал". Участь у заході взяли також політичні емігранти з Білорусі.

До пам'ятних знаків вбитих у Бабиному яру та Биківнці кияни принесли вінки та квіти.

"23 серпня - встановлений ОБСЄ День пам'яті жертв комунізму та нацизму. Україна зазнала в реультаті окупацій комуністами і нацистами величезних втрат: наших людей було вбито і депортовано. Наше завдання - зберегти пам'ять про ті страшні події і показати молодим громадянам, що за нашу свободу платилася велика ціна. Ті люди ішли до кінця за наше жовто-блакитне майбутнє", - сказав на виступі кандидат історичних наук, заступник Голови Київського "Меморіалу" Сергій Жовтий.

З однаковими думками ішли у бій Іван Рогач та Орест Квач. Перший - учасник війни проти угорських фашистів весною 1939 р., другий - боєць батальйону "Айдар", воював проти російських імперіалістів. Вони обоє загинули за свободу України. Сьогодні ми пам'ятаємо жертв окупації і наших героїв війни. Ці думки нам допомагають бути сильнішими і не відступати, - сказав біля Хреста ОУНівців у Бабиному Яру свободівець Юрій Ноєвий.

Довідка. У Бабиному яру поховані жертви Голодомору 1932-33 рр. та розстріляні НКВС кияни 30-х рр., а також розстріляні нацистами представники жидівської громади Києва та сотні українських націоналістів.

У Биківні поховані тисячі україців, розстріляних російськими окупантами в 1937-41 рр.

Захід із вшанування у Бабиному Яру

IMG 002

IMG 003

IMG 004

IMG 005

Вшанування у Биківні

DSC 5420

DSC 5441

DSC 5448

DSC 5455

DSC 5458

DSC 5463

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Помилка? Виділіть мишкою і настисніть Ctrl+Enter

Система Orphus

Розсекречена
site_index_banner
С
  • екскурсії по музейних експозиціях “Меморіалу”;
  • перегляд відеоматеріалів з історії репресій в Україні, історії України, художніх тематичних фільмів тощо;
  • виїздні виставки “Забуттю не підлягає...” (плакатний варіант, за домовленістю);
  • виїздні екскурсії до Биківнянських поховань під Києвом (місце масових розстрілів 1937-1941 років)
  • копіювання електронних відео- і аудіоматеріалів за домовленістю.

Перегляд експозицій, екскурсії та демонстрація фільмів БЕЗКОШТОВНІ