Українська держава переживає  найскладніший, за 23-річну історію свого існування,  іспит  на Незалежність - випробовування  війною.  Наскрізь просякнуті ідеологією нацизму та фашизму, шовіністичною ідеєю вищості російської нації над іншими народами, Росія та її президент Путін не змирилися з перемогою Революції Гідності, яка, поваливши проросійський режим Януковича,  підтвердила європейський вибір України і  таким чином унеможливила реанімацію «імперії зла». Росія підступно анексувала Крим і, підбадьорена «успіхом», розпочала проти України  досі нечувану вакханалію  садизму - пропагандистського  та  збройного. Інтервенція  російських військ в Україну  супроводжується масовими розстрілами мирного населення, середньовічної жорстокості тортурами полонених, застосуванням забороненої міжнародними конвенціями зброї, випробуванням на українських військовиках новітніх російських  розробок засобів масового знищення, геноцидом  та етноцидними акціями, спрямованими на фізичну ліквідацію українців, «зачистку» будь-яких ознак українства – мови, культури, традицій, правдивої історії.

Політика Путіна загрожує не лише Україні, а й Європі, світовій цивілізації, оскільки у своїх злочинах проти людяності російський диктатор, як вважають експерти, перевершив Сталіна,  Гітлера та інших, відомих історії, тиранів. У сучасній Росії культивується діяльність  злочинців на кшталт Дзержинського, Єжова, Берії, професійних убивць і катів – енкаведистів, а їхній садизм  перекваліфіковується в добропорядність. З цією метою мінюст РФ звернувся у найвищу судову інстанцію країни з вимогою заборонити діяльність товариства «Меморіал». А восьмого жовтня 2014 р. В.Путін підписав указ  про надання спеціальної допомоги карателям НКВД, МВД, МГБ,  які протягом 1944-1951 рр. знищували націоналістичне підпілля в Україні, Білорусі, Литві, Латвії, Естонії. Кремль доручив своїм посольствам скласти списки карателів і їхніх сімей, які в цих країнах проживають. Текст  путінського указу поширюється через ветеранські організації. Всеукраїнське товариство «Меморіал» трактує так званий указ Путіна як заохочування російських бандформувань до нових злочинів проти українського народу і вимагає від Президента України, МЗС, СБУ та МВС не допустити путінських «подячних акцій»  на території нашої держави.

Непокараний злочин, як відомо, породжує новий, ще страшніший. Безкарність Путіна  «надихає» його на дії, несумісні з принципами співжиття націй у сучасному цивілізованому світі. Російська агресія проти України має стати пересторогою для всіх людей доброї волі і спонукати світових лідерів до рішучих дій, спроможних зупинити новітнього тирана, поки ще можна це зробити. Моральна підтримка світу багато важить для України. Проте ми ніколи не погодимося на мир «будь-якою ціною». Так звані мінські угоди  не лише не принесли  миру на окуповані території, а й прирекли сотні тисяч відданих Україні громадян жити в умовах «зони», де заправляють терористи.

Справді, часткове припинення вогню на Сході нашої країни дало можливість звільнити понад тисячу наших співвітчизників з полону. Адже немає нічого ціннішого за життя людей. Водночас неприпустимо, щоб предметом домовленостей про припинення вогню з українського боку стали зобов’язання, які можуть мати далекосяжні негативні наслідки. Тим більше, що маємо численні свідчення порушень домовленостей з боку терористів і російських окупантів. Знову гинуть наші воїни. Є жертви серед цивільного населення. Бойові дії на Сході України – не підстава для розподілу унітарної держави на окремі, визначені Кремлем, території.  Ми виступаємо за якнайшвидше припинення війни, але не шляхом ганебних поступок. Мир не може бути досягнуто ціною капітуляції України. Хочемо, щоб  нас почула і українська влада, і весь цивілізований світ.

Ухвалено 19 жовтня 2014 року  звітно-виборною конференцією Київської міської організації Товариства «Меморіал» ім. Василя Стуса.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Помилка? Виділіть мишкою і настисніть Ctrl+Enter

Система Orphus

Розсекречена
site_index_banner
С
  • екскурсії по музейних експозиціях “Меморіалу”;
  • перегляд відеоматеріалів з історії репресій в Україні, історії України, художніх тематичних фільмів тощо;
  • виїздні виставки “Забуттю не підлягає...” (плакатний варіант, за домовленістю);
  • виїздні екскурсії до Биківнянських поховань під Києвом (місце масових розстрілів 1937-1941 років)
  • копіювання електронних відео- і аудіоматеріалів за домовленістю.

Перегляд експозицій, екскурсії та демонстрація фільмів БЕЗКОШТОВНІ