Прес-анонс

Zaprosh 2

25 листопада 2014 року об 11.00 в Українському домі відбудеться презентація Музейної експозиції «Народна війна» та Першого тому Збірника документів «Чекістське досьє окупованої України».Організаторами заходу є  Всеукраїнська правозахисна організація «Меморіал» імені Василя Стуса та її Київський осередок.

Експозиція «Народна війна» представляє собою комплекс документальних та фото матеріалів виконаних українською та англійською мовами.

Автор і керівник проекту – Роман Круцик, відомий дослідник, почесний голова Київського осередку Всеукраїнської правозахисної організації «Меморіал» імені Василя Стуса.

В експозиції вперше комплексно представлено матеріали та статистичні дані, що відображають антибольшевицький опір на території Наддніпрянської України в 1917–1930-х роках. Висвітлено масові селянські виступи та збройні повстання, що виникали в рамках боротьби проти комуністичної окупації, діяльність підпільних організацій та повстанських загонів проти терористичної та злочинної соціально-економічної політики радянського режиму.

Надзвичайно цікаві архівні документи про військову окупацію України Росією. В документах міститься статистика про кількість російської окупаційної армії та різних її підрозділів, а також назви банків, що забезпечували фінансовими ресурсами російських окупантів.

Матеріали експозиції стали предметом розгляду Російської Думи та викликали заяву протесту зі сторони голови комітету Думи з питань СНД.

При створені експозиції використано матеріали державних та галузевих архівів СБУ вісімнадцяти областей України. Всього опрацьовано 238 фондів та 1325 справ. Залучено понад 300 фотознімків з Центрального державного кіно фото архіву України ім.. Г.С. Пшеничного та інших архівних установ. В експозиції містяться багато досі невідомих архівних документів.

Виставка «Народна війна» триватиме до 30 листопада.

«Чекістське досьє окупованої України» – збірник унікальних матеріалів  підготовлений Київською міською організацією Всеукраїнського «Меморіалу» ім. Василя Стуса та Громадський інститутом історичної пам`яті.

У трьох томах збірника представлено фотокопії більше 3000 документів, так званих «Паспортів областей України». Ще до 2009 року ці матеріали були засекречені і знаходилися виключно у службовому використанні.

За вказівкою Москви, у 1944–1950 роках було здійснено «паспортизацію» України. Радянські каральні органи та партійні структури створили комплексне інформаційно-статичне зведення всіх українських областей. В цих документах, системно було описано та охарактеризовано особливості регіонів: географію та клімат; населення, його національний та соціальний склад; економіку та господарство; історичне минуле, культурне та суспільно-політичне життя; оперативну обстановку на час підготовки документів.

Головне завдання цих матеріалів полягало в тому, щоб, на основі об’єктивної інформації, забезпечити надійну «радянізацію» українських земель та попередити будь-які прояви визвольних устремлінь.

У Першому томі збірника поміщено загальну політико-економічну характеристику УРСР 1946 р., «Паспорти» Волинської, Дніпропетровської, Донецької, Дрогобицької, Житомирської та Закарпатської областей. Видання налічує 1048 сторінок.

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Помилка? Виділіть мишкою і настисніть Ctrl+Enter

Система Orphus

Розсекречена
site_index_banner
С
  • екскурсії по музейних експозиціях “Меморіалу”;
  • перегляд відеоматеріалів з історії репресій в Україні, історії України, художніх тематичних фільмів тощо;
  • виїздні виставки “Забуттю не підлягає...” (плакатний варіант, за домовленістю);
  • виїздні екскурсії до Биківнянських поховань під Києвом (місце масових розстрілів 1937-1941 років)
  • копіювання електронних відео- і аудіоматеріалів за домовленістю.

Перегляд експозицій, екскурсії та демонстрація фільмів БЕЗКОШТОВНІ