DSC 006

 17 травня 2015 року в Національному заповіднику "Биківнянські могили" відбулося вшанування жертв політичних репресій, в якому взяли участь Президент України Петро Порошенко, Прем'єр-міністр - Арсеній Яценюк, члени уряду та Київський міський голова Віталій Кличко. Вони поклали квіти та лампадки до Меморіалу – Пам'ятного хреста на братській могилі жертв політичних репресій та вшанували пам'ять загиблих хвилиною мовчання

Урядовці також вшанували пам'ять жертв політичних репресій у польській частині Меморіалу.

Биківнянські могили – найбільш живий свідок комуністичного терору, найнеспростовніший доказ злочину проти людства, такого ж масштабного, як ті, що вчинені в Катині, Аушвіці, Бухенвальді, Бабиному Яру, на Соловках, заявив президент України Петро Порошенко на церемонії вшанування пам’яті жертв політичних репресій у Національному історико-меморіального заповіднику «Биківнянські могили».

«Репресії, депортації, голодомори… До яких лише методів не вдавалася тоталітарна радянська машина, аби зламати дух волелюбної української нації. Ми прийшли сьогодні на землю Биківні, щоб вклонитися праху невинно убієнних наших предків.

І молячись за їхні душі, ми клянемося живим: ніколи більше не допустити нового червоного чи коричневого геноциду супроти нашого народу», – заявив Порошенко, якого цитує його прес-служба.

Нагадаємо, що 15 травня Президент України Петро Порошенко підписав 4 закони про декомунізацію – про заборону пропаганди комуністичного та нацистського режимів, щодо відкриття архівів КГБ, вшанування борців на волю України у ХХ ст., увічнення перемоги над нацизмом в Другій світовій війні. Верховна Рада України прийняла їх 9 квітня.

Днями зробив те, що мусив, підписав закони про декомунізацію, про визнання героями національно-визвольної боротьби та ще декілька законів, які усучаснюють політику національної української пам’яті та звільняють від імперських нашарувань. Тим, хто досі ратує проти декомунізації, раджу приїхати сюди у Биківню, на місце кривавих злочинів комуністичного режиму. Припасти вухом до землі і почути до чого взивають поховані тут жертви комуністичного режиму,” - сказав у своєму виступі у Биківні Петро Порошенко.

Далі відбулось молебне богослужіння. 

DSC 007

 

Після офіційної частини розпочались виступи відомих політичних та громадських діячів. Слово мав і почесний голова Київської міської організації "Меморіал" імені Василя Стуса Роман Круцик, який у своїй промові наголосив на важливості подальшої плідної роботи у Національному заповіднику "Биківнянські могили" щодо організаційної завершеності екзпозиції. Як відомо, у Биківні поховано 20 тисяч жертв політичних репресій, на сьогодні встановлені імена 14 191 розстріляної людини, а на пам'ятних плитах зазначені прізвище лише до букви "В". Також потрібно відновити активну роботу з архівами для подальшого встановлення прізвищ загиблих. 

DSC 005

DSC 009

Щороку збираємось у Биківні, вшановуючи тих, хто тут похований. Ця пам’ять потрібна їм, але ще більше - нам. Вона є запорукою того, що такі страшні злочини більше ніколи не повторяться. Та пам’яті не досить. Потрібно засудити злочини, які були вчинені на українській землі. Бо не засудженні злочини повторюються і зростають. Сьогодні нарешті вперше за 24 роки незалежності можемо сказати, що ми виконали свій обов’язок, комуністичний режим засуджений на державному рівні та прирівняний до нацистського”, - пояснює голова Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович.

DSC 008

Фото-звіт:

DSC 001

DSC 002

DSC 003

DSC 004

 

 

   

Помилка? Виділіть мишкою і настисніть Ctrl+Enter

Система Orphus

Розсекречена
site_index_banner
С
  • екскурсії по музейних експозиціях “Меморіалу”;
  • перегляд відеоматеріалів з історії репресій в Україні, історії України, художніх тематичних фільмів тощо;
  • виїздні виставки “Забуттю не підлягає...” (плакатний варіант, за домовленістю);
  • виїздні екскурсії до Биківнянських поховань під Києвом (місце масових розстрілів 1937-1941 років)
  • копіювання електронних відео- і аудіоматеріалів за домовленістю.

Перегляд експозицій, екскурсії та демонстрація фільмів БЕЗКОШТОВНІ