В приміщенні Музею совєцької окупації було проведено ІІ етап  Конкурсу студентських наукових робіт з історії України, організованого Київською міською організацією Товариства «Меморіал» імені Василя Стуса.

DSC 6482

В ІІ етапі Конкурсу  взяли участь студенти Львівського національного університету ім. І. Франка, Донецького національного університету, Запорізького національного університету, Національного університету «Острозька Академія» та Київського національного університету ім.. Тараса Шевченка.

У вітальному слові Патриляк Іван Казимирович, доктор історичних наук, професор зазначив необхідність і значимість проведення таких конкурсів для заохочення і підтримки молодих істориків в Україні, а також побажав плідної роботи і продуктивної дискусії.

Роботи конкурсантів мали різнопланову тематику, що відповідала вимогам: від діяльності ОУН на Дніпропетровщині до повсякденного життя жінок науковців в 1920-1930-ті рр..  

DSC 6427

Винницька Дарія «Феномен повстанської культури в Україні середини ХХ ст.»

DSC 6430

Данилюк Людмила «Митці харківського будинку «Слово» - жертви тоталітарної радянської системи»

DSC 6437

Іорданова Юлія «Особливості повсякденного життя українських жінок науковців: аналіз епістолярної спадщини (1920-1930-ті рр..)»

DSC 6444

Коваль Аліна «Особливості функціонування націоналістичного підпілля на Дніпропетровщині 1941-1943 рр.»

DSC 6445

Костюк Дмитро «Націоналізм: проблеми сприйняття в історичній ретроспективі»

DSC 6453

Переходько Ярослав «Курінний «Недоля»: життя і боротьба повстанського командира»

DSC 6460

Понипаляк Олександр «Протистояння ОУН і УПА з радянською владою на Станіславщині напередодні і під час виборів до Верховної Ради СРСР 1946 р.»

DSC 6463

Сухих Андрій «Боротьба Тернопільського партизанського з’єднання ім. М.С.Хрущова проти військової округи УПА «Заграва» (1943-1944)»

DSC 6472

Шевченко Володимир «Агентурна мережа Всеукраїнського центрального повстанського комітету (1921 р.)»

Впродовж виступів відбувалась жвава дискусія між учасниками і конкурсною комісією, яка торкалась маловідомих сторінок української історії ХХ ст., також були слушні зауваження та корисні поради.

Після виступів для конкурсантів  проведено екскурсію Музеєм совєцької окупації, поки комісія підбивала підсумки і визначала переможців.

Переможцем конкурсу стала Коваль Аліна студентка Київського національного університету ім. Тараса Шевченка, ІІ місце зайняв студент Національного університету «Острозька академія» Сухих Андрій, ІІІ місце – Шевченко Володимир студент Київського національного університету ім. Тараса Шевченка. Всі учасники були відзначені грамотами, а переможці отримали грошові премії.

DSC 6474

DSC 6475

DSC 6476

DSC 6478

DSC 6479

DSC 6481

DSC 6483

DSC 6484

DSC 6486

Почесний голова КМО «Меморіал» Роман Круцик  наголосив на актуальності тематики робіт конкурсантів та запевнив, що дані роботи будуть  обов’язково опубліковані.

На завершення Голова КМО «Меморіал» Іван Окоєв подякував усім конкурсантам за участь в конкурсі і побажав нових здобутків молодим історикам.

Помилка? Виділіть мишкою і настисніть Ctrl+Enter

Система Orphus

Розсекречена
site_index_banner
С
  • екскурсії по музейних експозиціях “Меморіалу”;
  • перегляд відеоматеріалів з історії репресій в Україні, історії України, художніх тематичних фільмів тощо;
  • виїздні виставки “Забуттю не підлягає...” (плакатний варіант, за домовленістю);
  • виїздні екскурсії до Биківнянських поховань під Києвом (місце масових розстрілів 1937-1941 років)
  • копіювання електронних відео- і аудіоматеріалів за домовленістю.

Перегляд експозицій, екскурсії та демонстрація фільмів БЕЗКОШТОВНІ