В приміщенні Музею совєцької окупації було проведено ІІ етап Конкурсу студентських наукових робіт з історії України, організованого Київською міською організацією Товариства «Меморіал» імені Василя Стуса.
В ІІ етапі Конкурсу взяли участь студенти Львівського національного університету ім. І. Франка, Донецького національного університету, Запорізького національного університету, Національного університету «Острозька Академія» та Київського національного університету ім.. Тараса Шевченка.
У вітальному слові Патриляк Іван Казимирович, доктор історичних наук, професор зазначив необхідність і значимість проведення таких конкурсів для заохочення і підтримки молодих істориків в Україні, а також побажав плідної роботи і продуктивної дискусії.
Роботи конкурсантів мали різнопланову тематику, що відповідала вимогам: від діяльності ОУН на Дніпропетровщині до повсякденного життя жінок науковців в 1920-1930-ті рр..
Винницька Дарія «Феномен повстанської культури в Україні середини ХХ ст.»
Данилюк Людмила «Митці харківського будинку «Слово» - жертви тоталітарної радянської системи»
Іорданова Юлія «Особливості повсякденного життя українських жінок науковців: аналіз епістолярної спадщини (1920-1930-ті рр..)»
Коваль Аліна «Особливості функціонування націоналістичного підпілля на Дніпропетровщині 1941-1943 рр.»
Костюк Дмитро «Націоналізм: проблеми сприйняття в історичній ретроспективі»
Переходько Ярослав «Курінний «Недоля»: життя і боротьба повстанського командира»
Понипаляк Олександр «Протистояння ОУН і УПА з радянською владою на Станіславщині напередодні і під час виборів до Верховної Ради СРСР 1946 р.»
Сухих Андрій «Боротьба Тернопільського партизанського з’єднання ім. М.С.Хрущова проти військової округи УПА «Заграва» (1943-1944)»
Шевченко Володимир «Агентурна мережа Всеукраїнського центрального повстанського комітету (1921 р.)»
Впродовж виступів відбувалась жвава дискусія між учасниками і конкурсною комісією, яка торкалась маловідомих сторінок української історії ХХ ст., також були слушні зауваження та корисні поради.
Після виступів для конкурсантів проведено екскурсію Музеєм совєцької окупації, поки комісія підбивала підсумки і визначала переможців.
Переможцем конкурсу стала Коваль Аліна студентка Київського національного університету ім. Тараса Шевченка, ІІ місце зайняв студент Національного університету «Острозька академія» Сухих Андрій, ІІІ місце – Шевченко Володимир студент Київського національного університету ім. Тараса Шевченка. Всі учасники були відзначені грамотами, а переможці отримали грошові премії.
Почесний голова КМО «Меморіал» Роман Круцик наголосив на актуальності тематики робіт конкурсантів та запевнив, що дані роботи будуть обов’язково опубліковані.
На завершення Голова КМО «Меморіал» Іван Окоєв подякував усім конкурсантам за участь в конкурсі і побажав нових здобутків молодим історикам.