origin 78a74h904wa

8–11 вересня на базі комунального закладу «Мала академія наук» учнівської молоді Херсонської обласної ради відбувся Всеукраїнський семінар-практикум керівників територіальних відділень МАН України «Формування сучасної моделі територіального відділення МАН України в умовах реформування освіти і децентралізації влади». Учасниками заходу стали 27 представників навчальних закладів системи МАН з 19 областей України і м. Києва.

Відкриття семінару-практикуму урочисто відбулося у стінах Херсонської державної морської академії, де з вітальним словом перед педагогами МАН виступили проректор з науково-педагогічної роботи Херсонської державної морської академії, кандидат технічних наук, доцент Андрій БЕНЬ, який наголосив на спільній ідеї для навчальних закладів різних рівнів – підтримка потенціалу обдарованої молоді; ректор Херсонської академії неперервної освіти, професор Анатолій ЗУБКО, який відзначив важливу роль Малої академії наук як фундаменту української науки, інтелектуального поштовху для розвитку суспільства сьогодення і майбутнього; начальник відділу позашкільної освіти, виховної роботи та інтернатних закладів управління освіти і науки Херсонської обласної державної адміністрації Ірина ЛИСЕНКО, яка зауважила про велике значення використання у педагогічній діяльності різних форм і напрямів роботи з талановитими дітьми, зокрема пані Ірина поділилася досвідом організації профільних літніх шкіл для учнівської молоді у їхньому регіоні. До слів привітання приєдналися проректор з наукової роботи Херсонського державного аграрного університету, доктор сільськогосподарських наук, професор Михайло ФЕДОРЧУК і завідувач кафедри державного управління і місцевого самоврядування Херсонського національного технічного університету, доктор наук з державного управління, професор Іван ЛОПУШИНСЬКИЙ. Директор НЦ «МАНУ», кандидат філософських наук Оксен ЛІСОВИЙ у своєму виступі окреслив основні питання семінару-практикуму, розповів про нові навчальні проекти, які започатковуються в Малій академії наук, а також нагородив від імені Президії МАН найкращі педагогічні колективи вищих навчальних закладів Херсонської області за активну й успішну співпрацю з Малою академією наук.

Далі за програмою на пленарному засіданні було заслухано доповіді «Сучасні моделі управління освітою в умовах децентралізації влади в Україні» (Іван ЛОПУШИНСЬКИЙ), «Електронне урядування як технологія проривного формування нових взаємовідносин “держава – освіта – громадяни”» (доцент кафедри державного управління і місцевого самоврядування Херсонського національного технічного університету, кандидат технічних наук, доктор філософії Микола ДУРМАН), «Мала академія наук України крізь призму реформування українського суспільства» (Оксен ЛІСОВИЙ).

Для педагогів МАН голова товариства «Меморіал» ім. В. Стуса Іван ОКОЄВ презентував привезену з Києва музейну експозицію «Народна війна», яку запропоновано використовувати у просвітницькій, пошуковій, науково-дослідницькій діяльності з учнівською молоддю.

Також учасники заходу ознайомилися з навчальною базою Херсонської державної морської академії, яка складається з унікальних за змістом і значенням навчально-тренажерних і лабораторних кабінетів.

Одним із робочих завдань семінару було висвітлення питань взаємодії Херсонського територіального відділення МАН з науково-дослідними установами Національної академії наук України та Національної академії аграрних наук України. Тому в наступні дні, зокрема 9 вересня, для освітян Малої академії наук було організовано поїздку до Чорноморського біосферного заповідника НАНУ і Південної державної сільськогосподарської дослідної станції Інституту водних проблем і меліорації НААНУ, розташованих у м. Гола Пристань. Гостинно і щиро зустрів гостей заступник Голопристанського міського голови Андрій ЯЦЕНКО, який розповів колегам історію міста і показав його пам’ятки, запросив відвідати Голопристанську гімназію як навчальний заклад нового типу, музей міського Палацу культури.

У Чорноморському біосферному заповіднику його директор, кандидат сільськогосподарських наук Анатолій ЮРЧЕНКО ознайомив педагогів з основними сторінками історії створення заповідника як однієї з найстаріших і найцінніших природоохоронних територій України. Про організацію науково-дослідницької діяльності учнів МАН на базі Чорноморського біосферного заповідника учасникам семінару розповіли завідувач відділу еколого-просвітньої роботи Чорноморського біосферного заповідника Людмила БАХТІЯРОВА, яка підготувала цікаві презентаційні матеріали, і вчитель Голопристанської ЗОШ № 3 Світлана БАБЕНКО. Гостям було запропоновано відвідати музейну експозицію на базі еколого-освітнього центру заповідника, де вони ознайомилися з його природними комплексами.

У Південній державній сільськогосподарській дослідній станції, яка була і залишається провідним науковим закладом, що опікується розвитком баштанництва в Україні, директор станції, кандидат сільськогосподарських наук Володимир ЛИМАР і керівник гуртків Голопристанської районної станції юних натуралістів Наталія ЛУБЯНА презентували досвід роботи й основні напрями співпраці учнівської молоді МАН з науковцями. Педагоги мали можливість ознайомитися з діяльністю дослідної станції, поділитися власним досвідом роботи з науковими установами і налагодити нові контакти для співробітництва.

Далі роботу було продовжено на базі дитячого оздоровчого комплексу «Крилатий» у с. Красному Скадовського району. Зокрема, проведено круглий стіл «Ключові проблеми формування сучасної моделі територіального відділення МАН України в умовах реформування освіти і децентралізації влади». Обговорення проблемних питань діяльності територіальних відділень МАН, організації та проведення Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів – членів Малої академії наук відбулося у формі активного діалогу.

Біосферний заповідник «Асканія-Нова» ім. Ф. Е. Фальц-Фейна НААНУ став місцем проведення третього робочого дня семінару, який був насичений як новими знайомствами з науковцями, колегами системи МАН цього регіону, так і неповторною екскурсійною програмою.

На початку роботи учасників семінару гостинно привітала завідувач сектору екологічної пропаганди заповідника Світлана ВЕСЕЛА, яка підготувала для освітян цікаву доповідь про становлення і сучасний стан еколого-освітньої і просвітницької діяльності біосферного заповідника «Асканія-Нова» ім. Ф. Е. Фальц-Фейна як природничо-охоронної та науково-дослідної установи міжнародного значення. Приємним сюрпризом робочої програми став пісенний виступ музичного дуету, який залишив теплі враження в усіх присутніх.

З практичними аспектами організації співпраці науково-дослідної установи з МАН України ознайомили гостей методист Чаплинського районного методичного кабінету Сергій ЗБРИЗЬКИЙ, який розповів про стан і перспективи розвитку навчально-дослідницької діяльності учнівської молоді Чаплинського району Херсонської області, і вчитель НВК Асканія-Нова «Загальноосвітня школа І–ІІІ ст. – позашкільний навчальний заклад – гімназія» Чаплинського району Херсонської області Людмила ТАШКЕВИЧ, яка радо поділилася досвідом роботи з обдарованими дітьми й ознайомила колег із власними методичними напрацюваннями.

Також педагогам МАН було організовано цікаві екскурсії Ботанічним парком, що був закладений із власною системою водопостачання у ХІХ ст. і виконаний у ландшафтному стилі старовинних англійських парків, і Зоологічним парком, де мешкають тварини, занесені до міжнародних червоних книг.

В останній день семінару учасники працювали у НВК «Школа гуманітарної праці» м. Херсон – сучасному навчальному закладі, який забезпечує навчання і виховання обдарованих дітей Херсонської області на рівні європейських стандартів. Про історію створення і систему навчання закладу, який є також лабораторією НАНУ, освітянам розповів його директор, кандидат педагогічних наук, доцент, заслужений працівник освіти України, член-кореспондент Академії педагогічних і соціальних наук Російської Федерації, депутат Херсонської обласної ради Артем КІЯНОВСЬКИЙ. Знайомство зі школою було продовжено цікавою екскурсією навчальною базою закладу, яка справила надзвичайно позитивні враження на гостей.

Підсумовуючи чотириденний семінар-практикум, заступник директора з методичної роботи НЦ «МАНУ» Світлана ЛИХОТА подякувала учасникам заходу, всім, хто долучився до організації і проведення семінару, за активну роботу і професіоналізм, а директору комунального закладу «Мала академія наук» учнівської молоді Херсонської обласної ради Сергію ШАНОВСЬКОМУ і його педагогічному колективу побажала стабільності у діяльності і нових творчих успіхів. Окремо від імені дирекції НЦ «МАНУ» було висловлено слова вдячності керівництву дитячого оздоровчого комплексу «Крилатий» у с. Красному, на базі якого успішно проводяться літні профільні школи Херсонської МАН і де у ці дні було забезпечено проживання учасників семінару.

Наприкінці до слів вдячності за організований захід і насичену програму долучилися всі колеги, які, збираючись додому, окрилені позитивними враженнями, вже планували наступну зустріч. 

Джерело: http://man.gov.ua/ua/news/academy_news/na-poryadku-dennomu-br-noviy-navchalniy-rik-dlya-kerivnikiv-teritorialnikh-viddilen-man-natkhnenno-rozpochavsya-spilnim-zibrannyam-na-khersonshchini

Помилка? Виділіть мишкою і настисніть Ctrl+Enter

Система Orphus

Розсекречена
site_index_banner
С
  • екскурсії по музейних експозиціях “Меморіалу”;
  • перегляд відеоматеріалів з історії репресій в Україні, історії України, художніх тематичних фільмів тощо;
  • виїздні виставки “Забуттю не підлягає...” (плакатний варіант, за домовленістю);
  • виїздні екскурсії до Биківнянських поховань під Києвом (місце масових розстрілів 1937-1941 років)
  • копіювання електронних відео- і аудіоматеріалів за домовленістю.

Перегляд експозицій, екскурсії та демонстрація фільмів БЕЗКОШТОВНІ