В маріупольському центрі сучасного мистецтва А.І. Куїнджі, з 17 по 20 вересня була відкрита виставка "Народна війна 1917-1932"

DSC 1797

Майже три роки дослідники київського «Меморіалу ім. Василя Стуса» та Громадського інституту історичної пам’яті працювали в архівах та укладали матеріали, результатом цієї роботи стали матеріали експозиції «Народна війна».

З 17 по 20 вересня включно виставка «Народна війна 1917-1932рр.» була представлена в рамках всеукраїнського музичного фестивалю «Червона Рута», який цього року проводився у прифронтовій зоні АТО в місті Маріуполь.

Не дивлячись на різного роду перепони, співробітник Київської міської організації «Меморіал ім..Василя Стуса» Вікторія Токальська  відвідала місто та провела екскурсії для школярів, студентів, викладачів, жителів та гостей міста.

Варто відзначити велике бажання маріупольців до вивчення історії України періоду 1917-1932 рр., зокрема й історії власного міста та області. Це й не дивно, адже проведення таких виставок є одним з найкращих способів ще ближче познайомити людей з історією свого народу та підняти національну свідомість.

DSC 0036

За чотири дні, впродовж яких була представлена виставка, її відвідало понад 700 осіб. Так, лише 18 вересня, на екскурсію прийшло понад 400 учнів з викладачами різних начальних закладі міста (шкіл та ліцеїв).

DSC 0015

Окрім учнів, виставку відвідали і студенти історичного факультету Маріупольського державного університету, студенти Азовського морського інституту, військова частина 3057 Національної Гвардії м. Маріуполь та велика кількість жителів та гостей міста.

DSC 0010

DSC 0051

DSC 1819

Більшість випускників відзначили для себе важливість інформаційного наповнення виставки, зокрема для складання  Зовнішнього незалежного оцінювання, тому приходили на екскурсію кілька разів та конспектували основні хронологічні події даного періоду.

Запам’яталась робота зі студентами істориками Маріупольського державного університету, які з професійного боку підійшли до екскурсії – ставили питання, активно вступали в дискусії.

Виставка відбувалася в центрі сучасного мистецтва А.І. Куїнджі , де проводилися й інші експозиції: картинна галерея художників Маріуполя, виставка «Історія в мініатюрі», виставка історичної реконструкції військової техніки. 

Помилка? Виділіть мишкою і настисніть Ctrl+Enter

Система Orphus

Розсекречена
site_index_banner
С
  • екскурсії по музейних експозиціях “Меморіалу”;
  • перегляд відеоматеріалів з історії репресій в Україні, історії України, художніх тематичних фільмів тощо;
  • виїздні виставки “Забуттю не підлягає...” (плакатний варіант, за домовленістю);
  • виїздні екскурсії до Биківнянських поховань під Києвом (місце масових розстрілів 1937-1941 років)
  • копіювання електронних відео- і аудіоматеріалів за домовленістю.

Перегляд експозицій, екскурсії та демонстрація фільмів БЕЗКОШТОВНІ