У співпраці з Товариством сприяння обороні України Закарпаття в приміщенні Ректорату Ужгородського національного університету (м. Ужгород, пл. Народна, 3) було розміщено експозицію «Народна війна.1917-1932».

IMG 5203

З нагоди Дня соборності України Київська міська організація товариства «Меморіал» ім..Василя Стуса,  Ужгородський громадський конвент, Закарпатська обласна організація Товариства сприяння обороні України за підтримки ректорату Ужгородського національного університету представили виставкову експозицію «Народна війна» присвячену подіям 1917-1932 років.

З нагоди 97  річниці проголошення Акту Злуки УНР та ЗУНР 22 січня 1919 року заходи тривали з 22 по 24 січня.

В п'ятницю, 22 січня з 9:00 по 16:00  учні та студенти навчальних закладів Ужгорода мали змогу ознайомитися з експозицією.  Співавтор виставки «Народна Війна», співробітник київської міської організації «Меморіал» Григорій Рій, особисто презентував проект. Опісля, охочі, переглянули історичний фільм «Легіон. Хроніка Української галицької армії». 

Експозицію в Ужгороді відвідало понад тисячу  осіб: учні 10-11 класів ужгородських загальноосвітніх шкіл, студенти та місцеві жителі. Школярі уважно слухалита задавализапитання, що виникали під час екскурсії.Однак, більшість, цікавили, все-таки,нюанси, пов’язані  з Днем Соборності та участі представників Закарпаття в подіях боротьби за українську соборність. 

У суботу 23 січня, окрім екскурсій, у форматі дискусійної панелі, місцеві історики, краєзнавці, громадські діячі, дискутували на тему«Народна війна, історія та сучасність».

На завершення урочистих заходів для всіх охочих, було представлено доповідь краєзнавця Владислава Товтина «Наш край у 1917-1920рр»: історія Закарпаття після першої світової війни. А також,фільм «Срібна Земля».

Варто відзначити ентузіазм місцевихжителів, котріне просто відвідали експозицію, а намагалися зрозуміти хід історії України періоду 1917-1932 рр.та, особливо, історії власного міста та області.

Більшість відвідувачів  відзначили для себе важливість інформаційного наповнення виставки.Коли наша держава веде військові дії та мусить захищати свої території від російської агресії, відомості про засоби й методи ворога, необхідні та затребувані у суспільстві.

Співробітники Меморіалу ім. В. Стуса висловлюють щиру подяку за співпрацю Товариству сприяння обороні України Закарпаття, а особливо громадським активістам Олегу Белейканичу та Віталію Лазаренку.

IMG 5202

IMG 5187

IMG 5183IMG 5189IMG 5191IMG 5194IMG 5195IMG 5200IMG 5339

Напередодні, організатори заходу відвідали ранкове шоу «Ранок на Тисі», де детально розповіли про всі особливості святкувань Дня Соборності у місті. 

https://www.youtube.com/watch?v=3469SWU1_gc&app=desktop

Помилка? Виділіть мишкою і настисніть Ctrl+Enter

Система Orphus

Розсекречена
site_index_banner
С
  • екскурсії по музейних експозиціях “Меморіалу”;
  • перегляд відеоматеріалів з історії репресій в Україні, історії України, художніх тематичних фільмів тощо;
  • виїздні виставки “Забуттю не підлягає...” (плакатний варіант, за домовленістю);
  • виїздні екскурсії до Биківнянських поховань під Києвом (місце масових розстрілів 1937-1941 років)
  • копіювання електронних відео- і аудіоматеріалів за домовленістю.

Перегляд експозицій, екскурсії та демонстрація фільмів БЕЗКОШТОВНІ