IMG 0042У співпраці з Національним  центром «Мала академія наук України» було передано  постійні експозиції «Народна війна. 1917-1932» для користування у Донецькій та Луганській областях

24 лютого в Донбаській державній машинобудівній академії була відкрита музейна експозиція «Народна війна», яка складається з  двадцяти дев’яти стендів, які розкривають близько 70 тис. досі не відомих науковцям сторінок архівних документів періоду історії України з 1917 по 1932 роки. Цю пересувну виставку було передано Донецькій та Луганській обласній малій академії наук України і в подальшому вона буде представлена у всіх містах та районах Донеччини та Луганщини з метою ознайомлення з нею учнівської молоді областей.  Експозицію створили співробітники Київської міської організації товариства «Меморіал» імені В.Стуса разом з Громадським інститутом історичної пам’яті.

На відкриття експозиції з Києва прибули президент Малої академії наук України Станіслав Довгий та директор Національного центру «Мала академія наук України» Оксен Лісовий та почесний голова Київської міської організації товариства «Меморіал» імені В.Стуса Роман Круцик. Екскурсоводами експозиції були учні – члени Малої академії наук, які в майбутньому проводитимуть екскурсії для свої молодших колег.

Відкрив виставку голова військово-цивільної адміністрації Павло Жебрівський. Присутні познайомились з етапами боротьби українського народу за свою незалежність. Потім слово взяв пан Роман Круцик, який звернув особливу увагу присутніх на документи, які розвінчують «міфи» радянського минулого. Важливо, що раніше в українській історіографії подібні факти не звучали, через що експозиція становить особливу цінність для Донецької та Луганської областей, частини територій яких перебувають під російською окупацією та є особливо чутливими до питань минулого і через що потребують правдивого погляду на історію.

Урочистості з нагоди відкриття виставки продовжили святковим концертом, де глядачів просто заворожив своїм академічним голосом народний артист України Фемія Мустафаєв. Співак виконував пісні на поезії Тараса Шевченка, а також заспівав кримськотатарську народну пісню. Естафету перейняв гурт «Хорея Козацька» під керівництвом Тараса Компаніченка. Творчість гурту широко відома в Україні. Репертуар артистів – це стародавня музика, козацькі пісні різних історичних періодів, пісні учасників визвольного руху. Спів учасників гурту зачарував присутніх.

25 лютого 2016 року на базі Сєвєродонецької міської дитячої музичної школи № 1 відбулася зустріч керівництва Луганської обласної державної адміністрації з переможцями ХХІІ обласного конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН та відкриття музейної експозиції «Народна війна». Привітати переможців прийшли заступник голови Луганської обласної державної адміністрації з питань соціальної та гуманітарної сфери Лішик Ольга Петрівна, заступник директора Департаменту освіти і науки Луганської обласної державної адміністрації – начальник управління освіти та науки Ткачова Тетяна Миколаївна, директор Національного центру «Мала академія наук України», лауреат Державної премії в галузі освіти, кандидат філософських наук - Лісовий Оксен Васильович та почесний голова Київської міської організації товариства «Меморіал» імені В.Стуса Роман Круцик.

Протягом усього заходу переможців та присутніх вітали своїм виступом Заслужений артист України Тарас Компаніченко та гурт «Хорея Козацька». 

DSC 7446   DSC 7457

DSC 7465

DSC 7469

DSC 7490

DSC 7510

DSC 7524

DSC 7555

DSC 7558

DSC 7563

Помилка? Виділіть мишкою і настисніть Ctrl+Enter

Система Orphus

Розсекречена
site_index_banner
С
  • екскурсії по музейних експозиціях “Меморіалу”;
  • перегляд відеоматеріалів з історії репресій в Україні, історії України, художніх тематичних фільмів тощо;
  • виїздні виставки “Забуттю не підлягає...” (плакатний варіант, за домовленістю);
  • виїздні екскурсії до Биківнянських поховань під Києвом (місце масових розстрілів 1937-1941 років)
  • копіювання електронних відео- і аудіоматеріалів за домовленістю.

Перегляд експозицій, екскурсії та демонстрація фільмів БЕЗКОШТОВНІ