Заява Київської міської організації товариства "Меморіал" ім. В.Стуса

Ми, члени Київської міської організації Товариства "Меморіал" імені Василя Стуса, занепокоєні політичною ситуацією, яка має всі ознаки реальних загроз національній безпеці України. Російські спецслужби та їхня агентура проводять на території нашої держави спецоперації, спрямовані на порушення її територіальної цілісності та руйнування незалежності, при цьому не зустрічаючи належного супротиву ні з боку силових структур, ні з боку державної влади в цілому.

Організатори провокації у Феодосії (серед них - громадяни Росії), рішення деяких місцевих рад, не сумісні з їхніми повноваженнями, про територію, "вільну від НАТО", "вільну від української мови", демонстративне ігнорування законів України та її центральних органів влади, так звані акції за приєднання Криму до Росії та інші антидержавні "дійства" повинні одержати сувору правову оцінку, яка має покласти край підривній діяльності антиукраїнських сил. Держава покликана себе захищати, особливо, коли проти неї ведеться неоголошена війна. Енергетичний шантаж з боку Росії, засилля антиукраїнської пропаганди в інформаційному просторі, вакханалія російських військ у Криму, демонстративний сепаратизм - усе це зобов'язує українську владу негайно відмовитися від споглядальної позиції і перейти до рішучих дій. Для цього треба без зволікань сформувати коаліцію демократичних сил, керівництво парламенту та уряд, які б ефективно працювали задля національних інтересів України. Вважаємо за необхідне зняти з реєстрації політичні партії, діяльність яких підриває основи державного ладу в Україні, провокує сепаратизм, розпалює міжнаціональну ворожнечу, а отже, є ворожою Українській державі. Першість у переліку таких антиукраїнських сил по праву належить "прогресивним соціалістам" Н.Вітренко. На жаль, вони не одинока сила, чию діяльність можна практикувати, яка державну зраду, і ліберальне ставлення до них з боку охоронців закону рівноцінне потуранню злочинним діям.

Усвідомлюючи відповідальність за долю Української держави, яка нині піддається серйозним випробуванням, закликаємо Президента України Віктора Ющенка призначити на відповідальні пости, які належать до його компетенції, політиків, чий професіоналізм і відданість інтересом України забезпечать у державі стабільність і активний поступ у євроатлантичні структури, зокрема, в НАТО - надійний захист від територіальних зазіхань Москви. При цьому нагадуємо, що колоніальний статус України в складі СССР коштував нашому народу десятки мільйонів невинно убієнних московським режимом.

Наш громадянський обов'язок - захистити Україну та її незалежність. Ми готові виконати його з честю - якою б дорогою не була ціна.

Прийнято на загальних зборах Товариства "Меморіал" ім. В.Стуса

Голова КМО Товариства Р.Круцик

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Помилка? Виділіть мишкою і настисніть Ctrl+Enter

Система Orphus

Розсекречена
site_index_banner
С
  • екскурсії по музейних експозиціях “Меморіалу”;
  • перегляд відеоматеріалів з історії репресій в Україні, історії України, художніх тематичних фільмів тощо;
  • виїздні виставки “Забуттю не підлягає...” (плакатний варіант, за домовленістю);
  • виїздні екскурсії до Биківнянських поховань під Києвом (місце масових розстрілів 1937-1941 років)
  • копіювання електронних відео- і аудіоматеріалів за домовленістю.

Перегляд експозицій, екскурсії та демонстрація фільмів БЕЗКОШТОВНІ