ЗАЯВА-ПРОТЕСТ

політичних партій і громадських організацій України
проти будівництва в охоронній зоні Бабиного Яру
єврейського культурного центру.

На території охоронної зони Бабиного Яру, неподалік пам'ятника жертвам нацистського знищення людей різних національностей, Американський єврейський розподільчий комітет "Джойнт", за активної допомоги київського архітектурно-будівельного чиновництва, заходився будувати єврейський культурний центр "Наследиє". Сама ідея цього сумнівного в морально-етичному плані будівництва полягає в тому, що в культурному центрі будуть влаштовуватися театральні вистави, художні виставки, мистецькі фестивалі, тобто суто розважальні акції. Але проводити ось такі заходи на трагічному місці масового вбивства людей є блюзнірством і зухвалою неповагою до загиблих. Проте Головний архітектор міста Сергій Бабушкін, без жодного сумніву, оперативно погодив будівництво цього культурно-розважального закладу, внаслідок чого "Джоінту" під забудову Центру, вартістю в десятки мільйонів доларів, виділено (безкоштовно) 1 га землі. Містобудівна рада Києва має затвердити проект будівництва, а Президент нашої держави уже навіть заклав камінь в основу майбутнього будівництва. Тобто створено всі умови для розвитку єврейської культури на вкритому людськими кістками, трагічно відомому Бабиному Яру. Все це, як зазвичай, відбувалось без будь-якого погодження з громадськістю міста. Адже столичне чиновництво з Головархітектури напевно вважає, що створення на скорботному місці української столиці єврейського культурного центру знаходиться поза компетенцією мешканців міста. Проте саме вражаюча некомпетентність зазначеного чиновництва і його зухвале самоуправство якраз і призвели до сумнозвісних подій в охоронній зоні Софії Київської. Деякі послужливі до зарубіжних товстосумів столичні господарники ще не усвідомлюють, що володарями столиці є не вони, а майже трьохмільйонне населення міста. Тож саме загалу киян і належить виключне право вирішувати, чи може хтось із заокеанських грошовитих політиканів щось будувати в їх місті. Нашим можновладцям і Президентові Кучмі необхідно вже усвідомити, що часи келейних, "кабінетних" вирішень доленосних для столиці питань минули і, аби безпомилково їх вирішувати, слід уважно прислухатись до думки громадськості міста і рахуватися з нею. Адже навряд чи зможе архітектор С.Бабушкін відповісти киянам, чому погоджений ним до будівництва єврейський культурно-розважальний центр мав би домінувати над існуючим пам'ятником нацистського знищення людей у Бабиному Яру? Адже окрім 33 тис. євреїв, тут покояться тисячі розстріляних циганів, десятки тисяч знищених українців і людей інших національностей. У Бабиному Яру знайшли останній притулок в'язні концтабору "Сирець", полонені матроси дніпровської воєнної флотилії, командний склад Радянської Армії, що захищала Київ, легендарні футболісти київського "Динамо", мужні борці проти німецької присутності в Україні - українські патріоти Олена Теліга, Іван Рогач та їхні соратники.
Тож який же "культурний осередок" може бути та ще й домінувати в цьому страшному місці?
І якщо для заокеанських політиканів з "Джойнту" і тих, хто поблажливо виконує їхнє ідеологічне замовлення, створення єврейського культурного центру в Бабиному Яру становить далекоглядну, стратегічно-політичну мету, то для громадськості Києва це прояв зухвалого сатанинського дійства на скорботному місці знищення наших співгромадян.
Та коли вже "Джойнту" так закортіло будувати на місці розстрілів євреїв так званий культурний центр, то чи не більш логічним було б це робити в Дахау, Бухенвальді, Освенцимі, Майданеку й інших місцях розгулу фашистського терору? Адже саме в них, а не в Києві, були знищені мільйони безневинних єврейських душ. Природно, що ніяк не можна заперечувати проти створення єврейського культурного центру в якомусь з районів Києва, але будувати його на місці тотального знищення людей - це аморальний виклик пам'яті загиблих. Розуміючи це, проти спорудження культурного центру в Бабиному Яру виступає й значна частина єврейської громади. Зокрема, колектив Інституту юдаїки у повному складі відмовився приймати участь у реалізації цього, сумнівного роду, проекту. Певні сумніви в доцільності його реалізації висловив й Головний рабин міста Києва та України.

Виходячи із зазначеного, ми, що підписали цей документ, рішуче протестуємо проти створення в охоронній зоні Бабиного Яру єврейського культурного центру і вимагаємо, аби питання про доцільність його будівництва було включено до порядку денного чергової сесії Київради.
Ми вимагаємо також, щоб будівництво зазначеного Центру, як і споріднене йому варварське глумління над Софією Київською, було негайно заборонено.
Заявляємо, що при спробі ігнорування наших вимог, ми скористаємось конституційним правом на проведення широкомасштабних й активних форм громадського протесту.

Президентові України Леоніду Кучмі
Голові Верховної Ради України Володимиру Литвину
Прем'єр-міністру України Віктору Януковичу
Голові київської Держадміністрації Олександру Омельченку


За ініціативи Конгресу української інтелігенції і за участі Київської міської організації Товариства "Меморіал" створена і подається ЗАЯВА-ПРОТЕСТ політичних партій і громадських організацій України проти будівництва в охоронній зоні Бабиного Яру єврейського культурного центру. Цей документ підписали:

- Українська республіканська партія "Собор";
- Ліберальна партія України;
- Народно-демократична партія;
- Соціал-демократична партія України (об'єднана);
- Соціалістична партія України;
- Українська національна консервативна партія;
- Партія "Соціал-демократичний союз";
- Партія "Християнсько-народнии союз"
- Київський міський комітет Компартії України;
- Республіканська християнська партія;
- Організація українських націоналістів;
- Шевченківська орг. Всеукраїнського об'єднання "Батьківщина";
- Українська християнське -демократична партія;
- Київська обласна організація Конгресу українських націоналістів;
- Київська міська організація Українського Народного Руху;
- Об'днання громадян "Асоціація за міжнаціональний мир і злагоду в Україні";
- Конгрес української інтелігенції;
- Всеукраїнське товариство "Меморіал" ім. Василя Стуса;
- Київська міська організація Товариства "Меморіал" ім.. Василя Стуса;
- Всеукраїнське товариство "Просвіта" ім. Тараса Шевченка;
- Національна Спілка письменників України;
- Київська організація Національної Спілки письменників України;
- Українська спілка освітян;
- Всеукраїнське об'єднання ветеранів;
- Всеукраїнське товариство політичних в'язнів і репресованих;
- Асоціація дослідників голодоморів в Україні;
- Спілка офіцерів України;
- Міжнародна організація "Жіноча Громада";
- Український фонд Бориса Гмирі;
- Всеукраїнське Жіноче Товариство імені Олени Теліги;
- Міжнародна громадська організація "Українське козацтво";
- Історичне і культурно-просвітницьке Товариство ромів "Романіне";
- Асоціація молодих українських політиків і політологів;
- Українська соціал-демократична молодь;
- Спілка жінок України;
- Фундація імені Олега Ольжича;
- Міжнародна Ліга "Матері і сестри-молоді України";
- Міжнародна благодійна установа "Центр національного відродження";
- Київське крайове братство ветеранів Української повстанської армії "УПА";
- Всеукраїнський благодійний фонд "Соборність";
- Інститут демократії імені Пилипа Орлика.

Додаток:
- Заява-протест в одному примірнику на двох сторінках;
- політичні партії і громадські організації України, що підписали цей документ, в одному примірнику на восьми сторінках.

Голова Секретаріату Конгресу української інтелігенції Оксана Шевчук

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Помилка? Виділіть мишкою і настисніть Ctrl+Enter

Система Orphus

Розсекречена
site_index_banner
С
  • екскурсії по музейних експозиціях “Меморіалу”;
  • перегляд відеоматеріалів з історії репресій в Україні, історії України, художніх тематичних фільмів тощо;
  • виїздні виставки “Забуттю не підлягає...” (плакатний варіант, за домовленістю);
  • виїздні екскурсії до Биківнянських поховань під Києвом (місце масових розстрілів 1937-1941 років)
  • копіювання електронних відео- і аудіоматеріалів за домовленістю.

Перегляд експозицій, екскурсії та демонстрація фільмів БЕЗКОШТОВНІ