ПрапорБагато хто з нас пам'ятає історичні кадри: 24 серпня 1991 року після того, як більшість народних депутатів проголосувала за Акт про незалежність України, депутати-рухівці несподівано внесли до зали Верховної Ради величезне синьо-жовте полотнище і поклали його на стіл президії. Звідки взявся цей прапор? Хто і де його виготовив?
Очевидець тих подій відомий івано-франківський письменник і громадський діяч народний депутат Верховної Ради першого скликання Степан Пушик стверджує, що цей прапор був пошитий в Івано-Франківську. «І не лише він, а й той прапор, що 24 липня 1990 року був піднятий перед Київрадою», - запевняє він.
За словами Степана Григоровича, у 1990 році Івано-Франківська обласна рада вирішила пошити синьо-жовті знамена для місцевих районних і сільських рад . Відповідну матерію для них знайшли у Києві на Дарницькому шовковому комбінаті. Звідти два кілометри синьої і два кілометри жовтої тканини привезли на Івано-Франківську швейно-галантерейну фабрику. Тут з неї пошили близько тисячі українських національних прапорів для держустанов області, а також два величезні полотнища для Києва. Щоб ці знамена дорогою не потрапили до рук міліціонерів чи «кадебістів», вирішили везти їх до столиці окремо: один - поїздом, а другий - літаком. Залізницею прапор віз Володимир Слободян, а літаком - Мирослав Блащук (обидва тоді працювали в облраді). У вагоні Володимиру Слободяну допомогли сховати прапор жінки, які їхали до Києва пікетувати Верховну Раду . У літаку теж все склалося якнайкраще.
«Так сталося, - розповідає Степан Пушик, - що я летів до Києва одним рейсом з Мирославом Блащуком. Дорогою він зізнався, що в його великій сумці синьо-жовтий прапор. Маючи як тодішній депутат Верховної Ради статус недоторканності, я супроводжував Мирослава аж до готелю «Москва» (нині «Україна»). Обидва прапори було благополучно доставлено до штаб-квартири Руху».
Як стверджує Степан Григорович, один з них 24 липня 1990 року піднято перед Київрадою. А інший прапор через рік - 24 серпня 1991 року - урочисто внесли до Верховної Ради , щойно депутати проголосували за Акт про незалежність України.
Дарина НАЗАРЧУК
Голос України

Помилка? Виділіть мишкою і настисніть Ctrl+Enter

Система Orphus

Розсекречена
site_index_banner
С
  • екскурсії по музейних експозиціях “Меморіалу”;
  • перегляд відеоматеріалів з історії репресій в Україні, історії України, художніх тематичних фільмів тощо;
  • виїздні виставки “Забуттю не підлягає...” (плакатний варіант, за домовленістю);
  • виїздні екскурсії до Биківнянських поховань під Києвом (місце масових розстрілів 1937-1941 років)
  • копіювання електронних відео- і аудіоматеріалів за домовленістю.

Перегляд експозицій, екскурсії та демонстрація фільмів БЕЗКОШТОВНІ