ЗАЯВА

Київської міської організації Товариства "Меморіал" ім. В.Стуса
з приводу політичної ситуації в Україні

За одинадцять років незалежності Україна не стала тією державою, про яку мріяли мільйони українців, за яку віддали своє життя найкращі сини і дочки нашої Батьківщини. Маючи всі підстави жити заможним і гідним звання людини життям, українці, однак, опинилися на задвірках Європи. Тотальне зубожіння народу, складні соціальні проблеми, зосередження реальної влади в руках однієї людини - президента, ігнорування прав і незахищеність громадян, згортання демократії, орієнтація на схід, створюють загрозу втрати Україною незалежності. Український народ дедалі ясніше розуміє, що наша країна стоїть на роздоріжжі між демократією і диктатурою.
Шляхом залякування, шантажу та перекуплювання народних депутатів режим привів до влади пропрезидентські партії та блоки, які зазнали поразки на парламентських виборах 31 березня, вкравши таким чином перемогу в українського народу, який проголосував за демократичні сили.
В Україні нагнітається атмосфера страху, яка посилюється низкою нерозкритих замовних політичних убивств, усуненням їх виконавців і свідків, посиленням тиску на суспільство, переслідуванням опозиційних політиків і журналістів. Безодня, яка відділяє владу від народу, спричинила невдоволення в суспільстві, які вилилися в акцію протесту "Повстань, Україно" з конкретними вимогами: дострокові президентські вибори, відставка чинного президента, формування в парламенті демократичної більшості.

Аналіз політичної ситуації в Україні дає підстави стверджувати: в нашій державі існує криза влади і головна причина дестабілізації і руйнування громадянського миру та злагоди в суспільстві. Разом із "Нашою Україною", з демократичною опозицією, які стали на шлях боротьби за кращу для українського народу долю, ми кажемо: далі так жити не можна. Закликаємо до єднання всіх демократичних сил навколо національної ідеї задля утвердження демократичної, квітучої незалежної Української держави.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Помилка? Виділіть мишкою і настисніть Ctrl+Enter

Система Orphus

Розсекречена
site_index_banner
С
  • екскурсії по музейних експозиціях “Меморіалу”;
  • перегляд відеоматеріалів з історії репресій в Україні, історії України, художніх тематичних фільмів тощо;
  • виїздні виставки “Забуттю не підлягає...” (плакатний варіант, за домовленістю);
  • виїздні екскурсії до Биківнянських поховань під Києвом (місце масових розстрілів 1937-1941 років)
  • копіювання електронних відео- і аудіоматеріалів за домовленістю.

Перегляд експозицій, екскурсії та демонстрація фільмів БЕЗКОШТОВНІ