Відповідальний секретар КМО тов.»Меморіал» ім. В.Стуса Ігор Лісодід

Boryspyl_vyst_NW1020 січня 2011 року у краєзнавчому музеї м. Борисполя булла відкрита музейна експозиція «Народна війна», Створена Київським «Меморіалом» та новоутвореним «Громадським інститутом історичної памяті».

Захід відкрили заступник міського голови з гуманітарних питань Людмила Пасенко та директор краєзнавчого музею Наталія Йова (на фото-1 з ліва на право).

Ініціатором та одним з організаторів виставки в Борисполі був лікар та активний член «Меморіалу» з села Вороньків Бориспільського району Василь Ільчишин.

 

ВиставкBoryspyl_vyst_NW18у відвідали освітяни Борисполя, журналісти місцевих ЗМІ та представники громадських організацій і партій Бориспільщини.

Після відкриття виставки її автор і голова Київського «Меморіалу» розповів присутнім як впродовж трьох років проходив пошук архівних документів для створення експозиції, провів короткий екскурсійний огляд розділів експозиції та передав краєзнавчому музею копії чекістських документів які описують національно визвольну боротьбу Бориспільщини в 20-х-40-х роках.

Із Паспорту Бориспільського р-ну: «На територии Бориспольского района до октябрьской революции было 12 помещичьих хозяйств, частный сахарный завод и большое количество частных торговцев и кооператоров. Из политических партий существовала группа эсеров, которая ликвидирована только в 1930 году. В годы гражданской войны белыми офицерами и буржуазными националистами было организовано два мятежа. После разгрома повстанцев, националисты ушли в подполье, создали «просвиту», просуществовавшую до 1924 года. До 1927 года существовали банды в сёлах Вороньков и Килов, бывшие учасники банды Зеленого.

Pashport_Borysp_2m

В первый период немецкой оккупации сушествовала ОУН, которая частично разгромлена в 1942 г., а часть ушла в подполье и проявляет себя сейчас». (ГДА. СБУ. ф.13, спр. № 461, арк. 23.)

Експозиція «Народна війна» протягом 10-ти днів демонструватиметься у Краєзнавчому музеї а потім буде представлятись і в інших населених пунктах Бориспільщини.

Помилка? Виділіть мишкою і настисніть Ctrl+Enter

Система Orphus

Розсекречена
site_index_banner
С
  • екскурсії по музейних експозиціях “Меморіалу”;
  • перегляд відеоматеріалів з історії репресій в Україні, історії України, художніх тематичних фільмів тощо;
  • виїздні виставки “Забуттю не підлягає...” (плакатний варіант, за домовленістю);
  • виїздні екскурсії до Биківнянських поховань під Києвом (місце масових розстрілів 1937-1941 років)
  • копіювання електронних відео- і аудіоматеріалів за домовленістю.

Перегляд експозицій, екскурсії та демонстрація фільмів БЕЗКОШТОВНІ