Анонси

Київська міська організація Товариства «Меморіал» імені Василя Стуса оголошує проведення щорічного Конкурсу студентських наукових робіт з історії України. До участі запрошуються студенти українських вишів.

КМО Товариства «Меморіал» імені Василя Стуса ставить собі за мету сприяти активізації наукової роботи студентів як найважливішого фактора формування фахівців нового типу, а також залученню студентів до науково-дослідної діяльності.

9898

Прес-анонс

Zaprosh 2

25 листопада 2014 року об 11.00 в Українському домі відбудеться презентація Музейної експозиції «Народна війна» та Першого тому Збірника документів «Чекістське досьє окупованої України».Організаторами заходу є  Всеукраїнська правозахисна організація «Меморіал» імені Василя Стуса та її Київський осередок.

Експозиція «Народна війна» представляє собою комплекс документальних та фото матеріалів виконаних українською та англійською мовами.

Автор і керівник проекту – Роман Круцик, відомий дослідник, почесний голова Київського осередку Всеукраїнської правозахисної організації «Меморіал» імені Василя Стуса.

Всеукраїнська правозахисна організація «Меморіал» ім. Василя Стуса

Запрошує на відкриття музейної експозиції

«Народна війна»

та презентацію І-го тому збірника документів

«Чекістське досьє окупованої України»

Захід відбудеться 25 листопада 2014 року

в Українському домі (Велика виставкова зала)

початок об 11:00

Zaprosh 2

18873 Дідусь щиро побажав всім українцям завтра перемоги.  Наприкінці його відеозвернення додав свій минулотижневий сюжет для тих, хто ще не чув про цього знаменитого політв`язня з останньої боївки УПА на Прикарпатті. Його боївка коло села Зелена протрималася у борні з комуно-фашизмом аж до 1955 року! Потім було 32 роки каторги і таборів... Але повстанець "Дуб" (упівське псевдо) настроєний оптимістично стосовно завтрашньої війни за рідну мову! Ще дідусь просив не піддаватися на провокації придуркуватих бандократів і клептоманів...

4 foto_P4 Демократична громадскість столиці України вже понад 20 років у третю наділю травня вшановує пам'ять жертв політичних репресій Биковнянських поховань. Ці традиційні заходи закріплені Указом Президента України від 21.05. 2007 р. № 431/2007, як день щорічного вшанування пам’яті жертв репресій.

P Myrchuk 1 Зустріч з пресою - Українська Катинь
Сенсаційне міжнародне розслідування про розстріли поляків, громадян країн Балтії, Молдови, Румунії в секретних таборах в Путивлі, Козельщині, Старобільську
17 лютого 2012 року початок о 14-00, п*ятниця
Київ, вул.Шовковична,30-б прес-центр "Атрибут"

Krucyk На початку 2012 р. за підтримки міжнародних благодійних фондів Україна-3000 та Відродження вийшов 2-й номер журналу «Музейний простір», який буде розповсюджено у всіх музейних установах України. На сторінках цього часопису надруковано статтю голови Київського Меморіалу Р. Круцика присвячену експозиції «Народна війна 1917 – 1932 рр.». До журналу додається диск із електронною версією експозиції, тому, сподіваємось, з «Народною війною» зможе ознайомитись широке коло зацікавлених.  

memorial

Запрошення на міжнародну конференцію

Повідомляємо Вас, що Київська міська організація Українського добровільного, культурно-просвітницького, правозахисного, благодійного товариства «Меморіал» імені Василя Стуса, «Громадський інститут історичної пам’яті», Національний університет «Києво-Могилянська академія» 5 – 6 листопада 2011 року проводять Міжнародну наукову конференцію: «Співпраця СРСР та Німеччини у міжвоєнний період та під час II Світової Війни: причини та наслідки».

Місце проведення:

 • Національний університет «Києво-Могилянська академія», адреса: м. Київ, вул. Григорія Сковороди, 2.

Пропонована тематика роботи конференції:

 • Ідеологічна й політична платформа німецького націонал-соціалізму та російського комунізму;
 • Економічна, політична та військова співпраця Німеччини та СРСР у міжвоєнний період;
 • Проблема балто-чорноморських держав та недержавних народів Східної Європи у контексті Пакту Молотова-Рібентропа;
 • Російський фашизм у Європі у міжвоєнний період: ідеї, постаті, організаційна структура;
 • Колабораційні рухи та військові формування в Німеччині та СРСР напередодні та у роки ІІ Світової війни;
 • Пошуки сепаратного миру між Німеччиною та СРСР 1941 ­– 1943 р.р.;
 • Порівняльний аналіз практики політичних репресій, геноцидів та воєнних злочинів в Німеччині й СРСР;
 • Національно-визвольні рухи народів Центральної і Східної Європи: оцінка сучасних істориків і політиків;
 • Наслідки нацизму й сталінізму в колективній пам’яті народів;
 • Вплив тоталітарного минулого на тенденції до встановлення авторитарних режимів в колишньому СРСР на прикладі України, Росії, Білорусі та ін.

Повідомлення Наукової ради товариства "Меморіал"

memorial Шановні колеги!

Повідомляємо Вас, що Київська міська організація Українського добровільного, культурно-просвітницького, правозахисного, благодійного товариства «Меморіал» імені Василя Стуса, «Громадський інститут історичної пам'яті», Національний університет «Києво-Могилянська академія» 5 - 6 листопада 2011 року проводять Міжнародну наукову конференцію: «Співпраця СРСР та Німеччини у міжвоєнний період та під час II Світової Війни: причини та наслідки».

Дата проведення міжнародної наукової конференції перенесена Оргкомітетом на прохання науковців з України з 24-25 вересня 2011 року на 5 - 6 листопада 2011 року.

Місце проведення: Національний університет «Києво-Могилянська академія», адреса: м. Київ, вул. Григорія Сковороди, 2.

memorial.thumbnail

70 років тому, з 22 по 24 червня 1941 року, російсько-більшовицька окупаційна адміністрація, після вторгнення в Україну гітлерівської націонал-соціалістичної Німеччини розпочала масові розстріли українців в тюрмах Галичини й Волині.

Переповнені тюрми Західної України спустошувалися загонами окупаційної НКВС за наказом Москви. Тисячі людей, які перебували у в'язницях, у більшості з політичних мотивів, у порушення норм міжнародного права були знищені.

За нормами міжнародного права такі дії кваліфікуються, як злочини проти людства, на які терміни давності не поширюються, а, відповідно, винуватці цих злочинів мають бути покарані.

Оголошення

В неділю, 15 травня 2011 р. в Національному заповіднику «Биківнянські могили» відбудуться заходи по вшануванню пам'яті жертв комуністичних репресій. Ця дата більш як за 20 років стала традиційною для української громадськості, а в 2007 р вона закріплена Указом Президента України, як день вшанування пам'яті жертв Великого терору 1937-1938 рр.

О 12 год. біля братської могили відбудеться покладання вінків і панахида за участі ієрархів традиційних українських церков.

З 13 год. до 14 год Мітинг - Реквієм.

Їхати: До метро ст. Лісова. Від станції метро з 9 год до 17 год. у двох напрямках учасників заходу перевозитимуть спеціальні автобуси.

Рада товариства «Меморіал»

kynoklub

Кіноклуб «Революція» покаже фільм «Білоруський резистанс» за участі білоруських націоналістів

23 квітня о 14:00 кіноклуб «Революція» покаже фільм «Білоруський резистанс» . Показ відбудеться в приміщенні товариства "Меморіал", що за адресою: м. Київ, метро Голосіївська, вул. Стельмаха, 6а.

Фільм розповідає про антирадянський опір на території Білорусії в 1944-1957 роках. Відкривається та частина історії, яку довго замовчували при Радянському Союзі. Це фільм-реконструкція подій, архівні зйомки, бесіди з реальними учасниками тих подій, про антирадянське і антикомуністичне повстання на білоруських землях в післявоєнний час.

Гості кіноклубу - білоруські націоналісти, Голова Руху солідарності "Разом" - В'ячеслав Сівчик та лідер молодіжної організації "Правий альянс" -Юрій Каретнікав.

Запрошуються всі бажаючі. Вхід - вільний.

Олексій Курінний

site_index_banner5 квітня 2011 року (вівторок) о 18.00 у 1-у корпусі, ауд. 139 (Філологічна бібліотека НаУКМА - читальна зала), вул. Сковороди, 2 відбудеться презентація музейної експозиції «Народна війна 1917-1932».

Музейну експозицію «Народна війна 1917-1932» розроблено дослідниками Київської організації Товариства Меморіал ім. В.Стуса впродовж 2008-2009 рр. на основі опрацювання близько 1500 архівних справ з державних та галузевих архівів 18-ти областей України. Виставку присвячено питанням національно-визвольної боротьби українців у період від розпаду Російської імперії

"Сини матерів" в кіноклубі "Революція"

kinoproektorУ суботу, 2 квітня 2011 року, о 14-00 у приміщенні товариства "Меморіал", що за адресою: м. Київ, вул. Стельмаха, 6а, відбудеться показ фільму «Сини» в якому розповідається про реальні події в історії ірландського визвольного руху так званого «голодного страйку» політв'язнів ольстерської тюрми Мейз - героїчної епопеї, що тривала довгих 216 днів і ночей.

Фільм засновано на реальних подіях 1981 року, які відбувалися в тюрмі Мейз. Увязнені борці за незалежність Ірландії з організації ІРА почали повномасштабне голодування з метою отримання статусу військовополонених. В результаті загинуло 10 членів ІРА, ще 13 продовжили голодування до того моменту поки їхнє становище не стало критичним.

Вхід вільний

Прес-центр Молодого Народного Руху повідомляє

V_Chornovil_324-го березня 2011 року о 18.00 у конференц-залі Народного Руху України, за адресою м. Київ, вул. Гончара 33, відбудеться вечір пам'яті В'ячеслава Чорновола.

Рідна сестра В'ячеслава Максимовича, Валентина Максимівна Плахотнюк проведе невеличку, але цікаву екскурсію в кабінеті-музеї В'ячеслава Чорновола, під час якої розповість про молоді роки, навчання, часи заслання відомого українського політика, продемонструє архівні фото та унікальні друковані матеріали.
Після екскурсії відбудеться відкрита дискусія учасників заходу з соратниками Чорновола.
На завершення вечору, відбудеться показ документально-художнього фільму «Той, що пробудив кам'яну державу».
Запрошуються усі бажаючі взяти участь у Вечорі пам'яті щоби віддати шану видатному українцю, для якого Україна завжди була понад усе!

27 березня 2011 р. (неділя) у Центрі Національного Відродження (м. Київ, вул. Ярославів вал, 9) відбудеться вечір пам'яті Михайла Сороки, з нагоди 100-річчя з дня народження легендарного українського політв'язня.

Під час вечора буде продемонстровано документальний фільм "Людина волі".

Початок о 18.00.

Вхід вільний.

Організатори заходу: МБУ "Центр Національного Відродження" та ГПО "Українська справа".

додаткова інформація за тел.: 067 716 98 21

Прес-служба Всеукраїнського об'єднання «Свобода»

Московські православні сталіністи кілька годин допитували активіста мережі «Український студент»

slidch_NKVD15 березня 2011 року у Печерському райвідділку ГУ МВС України в м. Києві відбувся допит активіста мережі «Український студент» Дмитра Білоуса.

Дмитра було викликано на допит у якості свідка у справі підпалу офісу Партії регіонів у Києві. Допит провадив заступник начальника Печерського райвідділку майор Голоско В.І. та слідчий, старший лейтенант Ялоха В.І.

Симптоматично, що повістку про виклик на допит всупереч законодавству було оформлено російською мовою. Участь у допиті заступника начальника райвідділку, який тиждень тому (http://www.svoboda.kiev.ua/diyalnist/novyny/020084/) особисто приїздив додому до Дмитра Білоуса, й намагався без повістки забрати його на допит та тероризував маму Дмитра, свідчить про те, що влада приділяє особливу увагу активістам українського патріотичного руху загалом, та мережі «Український студент» зокрема.

Конгрес Українських Наніоналістів вимагає розслідувати руйнування погруддя Т. Шевченка у Сквирі

Заступник Голови Конгресу Українських Націоналістів Євген Лупаков заявив, що КУН домагатиметься відкриття кримінальної справи за фактом вандалізму у м. Сквирі на Київщині, де на початку лютого цього року невідомі розбили погруддя Т. Шевченка.

«Коли в Запоріжжі зруйнували незаконно встановлений бюст кату українського народу Сталіну, міліція зчинила з цього ґвалт на всю Україну, десятки молодих патріотів було ув'язнено. А наруга над пам'ятником Великому Кобзареві проходить непоміченою так званими правоохоронними органами», - підкреслює Євген Лупаков.

ВО "Свобода" і Товариство «Меморіал» представляють: фільм "Нескорений" у кіноклубі «Революція»

kinoproektorУ суботу, 5 березня о 14:00, в день загибелі легендарного командира УПА Романа Шухевича відбудеться показ фільму "Нескорений" у кіноклубі «Революція», що за адресою: м. Київ, вул. Стельмаха, 6а. (м.Голосіївська.)

1950 рік. З кінцем Другої світової війни на теренах Західної України ведеться нерівна боротьба на два фронти: спочатку проти німецьких окупантів, а потім - проти більшовицької навали. У Карпатах продовжують збройну боротьбу знесилені, знекровлені, але нескорені духом, збройні частини та невеликі боївки Української повстанської армії, здавна могутньої, добре організованої та вишколеної.

На чолі армії - видатний Командир, легендарний генерал-хорунжий Роман Шухевич, знаний серед воїнів УПА як Тарас Чупринка.

До перегляду запрошуються всі бажаючі. Вхід - вільний.

Кіноклуб «Революція»
kinoproektor

Фільм "Арарат" у кіноклубі "Революція" за участі політолога Єрвандяна Єрланда
У суботу, 26 лютого 2011 року, о 14-00 у приміщенні товариства "Меморіал", що за адресою: м. Київ, вул. Стельмаха, 6а, відбудеться показ фільму "Арарат".
Перед показом пан Єрланд розповість про історію геноциду вірменів. Відбудеться обговорення українського та вірменського геноцидів, що вчинили окупантські режими російського та турецького імперіалізмів.

Фільм відомого канадського режисера Атома Егояна посилає глядачів до страшного періоду історії Вірменії початку ХХ століття - різанини, яку чинили турки відносно вірменського народу. Тоді, внаслідок масових вбивств, загинуло 1.500.000 мирних вірмен.

Свобода народам! Свобода людині!

До перегляду запрошуються всі бажаючі. Вхід - вільний

Помилка? Виділіть мишкою і настисніть Ctrl+Enter

Система Orphus

Розсекречена
site_index_banner
С
 • екскурсії по музейних експозиціях “Меморіалу”;
 • перегляд відеоматеріалів з історії репресій в Україні, історії України, художніх тематичних фільмів тощо;
 • виїздні виставки “Забуттю не підлягає...” (плакатний варіант, за домовленістю);
 • виїздні екскурсії до Биківнянських поховань під Києвом (місце масових розстрілів 1937-1941 років)
 • копіювання електронних відео- і аудіоматеріалів за домовленістю.

Перегляд експозицій, екскурсії та демонстрація фільмів БЕЗКОШТОВНІ