Наша позиція

Українська держава переживає  найскладніший, за 23-річну історію свого існування,  іспит  на Незалежність - випробовування  війною.  Наскрізь просякнуті ідеологією нацизму та фашизму, шовіністичною ідеєю вищості російської нації над іншими народами, Росія та її президент Путін не змирилися з перемогою Революції Гідності, яка, поваливши проросійський режим Януковича,  підтвердила європейський вибір України і  таким чином унеможливила реанімацію «імперії зла». Росія підступно анексувала Крим і, підбадьорена «успіхом», розпочала проти України  досі нечувану вакханалію  садизму - пропагандистського  та  збройного. Інтервенція  російських військ в Україну  супроводжується масовими розстрілами мирного населення, середньовічної жорстокості тортурами полонених, застосуванням забороненої міжнародними конвенціями зброї, випробуванням на українських військовиках новітніх російських  розробок засобів масового знищення, геноцидом  та етноцидними акціями, спрямованими на фізичну ліквідацію українців, «зачистку» будь-яких ознак українства – мови, культури, традицій, правдивої історії.

Ректору НТУУ «КПІ»
Згуровському М. З.

Шановний Михайле Захаровичу!

23 листопада 2013 р. відбуватимуться вшанування жертв найбільшого геноциду в історії людства – 80-ї річниці Голодомору українців. Немає сумніву, що причиною цієї страшної трагедії стала тоталітарна система радянського союзу побудована на марксизмі та національної та класової ненависті до українців. Згідно науково-демографічної експертизи Інституту демографії та соціальних досліджень встановлено кількість загиблих українців у 1932-33 р. Вона склала 3 мільйони 941 тисячу осіб.

13 січня 2010 р. Київський апеляційний суд за поданням Служби безпеки України розглянув кримінальну справу за фактом вчиненням геноциду над українцями окупаційною більшовицькою владою протягом 1932-33 рр. Рішенням суду винними у Голодоморі визнано Сталіна, Молотова, Кагановича. Ідеологію марксизму засуджено як тоталітарну і людиноненависницьку.

memorialСтан, в якому перебуває українська мова, зокрема, в сфері друкованих ЗМІ, є критичним. Негативні тенденції, які залишилися нам у спадок із попередніх епох, зберігаються. Керовану асиміляційну політику, здійснювану Російською імперією під гаслами боротьби з «малоросійським сепаратизмом», продовжили ще інтенсивніше, планомірніше і системніше ідеологи КПРС за часів СРСР під приводом боротьби з «українським буржуазним націоналізмом». При цьому комуністичний режим створював видимість підтримки української мови. А тепер навіть такої видимості немає. Нині у великих містах сходу і півдня України часописи українською знайти практично неможливо. Те, що в 46-мільйонній державі, яка називається Україною, виходять лише дві загальнонаціональні щоденні газети, є абсурдним і небезпечним для здоров’я національного організму.

Президентові України Януковичу В. Ф.

ЗВЕРНЕННЯ Координаційної ради з питань захисту української мови при Київській міській організації товариства «Меморіал» ім. В.Стуса щодо встановлення Дня українськомовної преси

memorialРік тому Комітет захисту українських журналістів звернувся до Вас із пропозицією запровадити День українськомовної преси на відзначення виходу в 1905 році газети «Хлібороб», першого видання українською мовою на Лівобережній Україні, яка тоді була частиною Російської імперії. З огляду на це, зважаючи на положення Концепції державної мовної політики, затвердженої Указом Президента України № 161/2010 від 15.02.2010 р., відповідно до яких забезпечення права громадян на одержання інформації українською мовою, в тому числі через друковані засоби масової інформації (пресу), належить до пріоритетів у реалізації державної мовної політики, ми запропонували встановити такий день 25 листопада, в 105-у річницю появи першого числа «Хлібороба».

BJ_foto_OUN_229 вересня 2011 року виповнюється 70 років з початку розстрілів нацистами мирного населення у Бабиному Яру. Тисячі людей різних національностей, віросповідань і політичних поглядів знайшли тут свій останній спочинок - полонені червоноармійці та українські націоналісти, євреї та роми, православні священнослужителі й прості кияни.

Традиція вшанування пам'яті жертв трагедії Бабиного Яру започаткована 29 вересня 1966 року - в 25-ті роковини розстрілів у Бабиному Яру відбувся стихійний багатотисячний скорботний мітинг української інтелігенції, де, зокрема, виступили Іван Дзюба та Віктор Некрасов, український та російський письменники-дисиденти.

 LUK_HerbA

23 червня 2011року

Беручи до уваги нещодавні події в Україні, які є загрозою дотримання прав людини і демократичних свобод в Україні;

Беручи до уваги резолюцію Європейського парламенту від 9 червня 2011 року відносно України під заголовком "Справа Юлії Тимошенко та інших членів колишнього уряду", яка викликала серйозне занепокоєння з приводу вибіркового переслідування певних осіб політичної опозиції в Україні, непропорційність заходів, що зокрема, застосовуються до необгрунтованого утримання під вартою колишнього міністра Внутрішніх справ Юрія Луценка та заборони виїзду поза межі України колишньому прем'єр-міністру України Юлії Тимошенко;

Звернення координаційної ради з питань захисту української мови при Київській міській організації товариства «Меморіал» ім. В.Стуса

до Президента України В.Ф.Януковича

щодо системних порушень конституційного статусу української мови як державної

memorial Конституція України, п'ятнадцятиріччя з часу ухвалення якої ми відзначаємо 28 червня, підтвердила статус української мови як державної і в статті 10 Конституції України встановила: «Держава забезпечує всебічний розвиток і функціонування української мови в усіх сферах суспільного життя на всій території України», - сказано. Відповідно до статті 11, держава «сприяє консолідації та розвиткові української нації, її історичної свідомості, традицій і культури…». Саме державна мова є ключовим інструментом не лише консолідації, а й забезпечення політичної єдності суспільства і зміцнення державності.

KPU_zloch_sektaЗа результатами круглого столу на тему «70 років від початку війни нацистської Німеччини проти Радянського Союзу: уроки історії та український рахунок», проведеного 18 червня 2011 року у м. Києві

Ми, члени Виконавчого комітету Спілки офіцерів України - учасники круглого столу на тему: «70 років від початку війни нацистської Німеччини проти Радянського Союзу: уроки історії та український рахунок», проведеного з ініціативи Всеукраїнської громадської організації Спілка Офіцерів України за участі представників інших громадських організацій, політичних партій, наукових установ, в результаті обговорення проблем характеру початкового періоду війни, розгляду подій, які відбувалися на українській території, з акцентом на проблеми української складової війни, відповідно до сучасних найновіших досліджень і поглядів дійшли наступних висновків щодо причин початку війни між Німеччиною та Радянським Союзом:

Заява Київської міської організації товариства «Меморіал» ім. Василя Стуса з приводу брутального і незаконного втручання авторитарного владного режиму в правозахисну та історико-просвітницьку діяльність організації

memorialПравозахисні організації відіграють надзвичайно важливу роль у справедливій боротьбі прогресивної громадськості з авторитарними і тоталітарними режимами, які заважають утвердженню в світі демократії і законності. Однією з таких правозахисних організацій є Київська міська організація Всеукраїнського товариства «Меморіал» ім. Василя Стуса, яка була створена у 1989 році з метою увічнення пам'яті жертв голодоморів і політичних репресій, зокрема, учасників національно-визвольної боротьби українського народу ХХ століття. Правозахисна та історико-просвітницька діяльність організації сприяла поваленню в СРСР терористичного комуністичного режиму та відновленню незалежної демократичної Української держави.

Прес-центр КМО тов. "Меморіал" ім. Василя Стуса

akcija_8__058 травня 2011 року українські патріотичні громадські організації та політичні партії вшанували пам'ять загиблих у Другій світовій війні й засудили нацистський та радянський комуністичний тоталітарні режими. Захід відбувся біля пам'ятного знаку жертвам Голодомору на Михайлівській площі у столиці України.

Українську громадськість представляли Київське міське товариство «Меморіал» ім. В. Стуса, Всеукраїнське об'єднання ветеранів, Спілка офіцерів України, Центр Національного Відродження, Молодіжний націоналістичний конгрес, Молодий народний рух, Товариство дослідників голодоморів в Україні, ВО «Тризуб» ім. С. Бандери, Конгрес Українських Націоналістів, Українська Народна партія,

НЕ ЗРАДЖУЙТЕ НАРОД УКРАЇНИ

відкритий лист

Президентові України Віктору Януковичу

Голові Верховної Ради України Володимиру Литвину

Прем'єр-міністру України Миколі Азарову

У патріотично налаштованих українців сьогодні кожен візит за кордон Президента України з командою викликає почуття занепокоєння, настороги та очікування чергового «сюрпризу», пов'язаного з новою акцією по здачі національних інтересів нашої держави. І це зрозуміло.

memorial.thumbnail

М. Київ

23. 10.2010 р.

Заслухавши звіт Голови товариства Р. Круцика, його заступника С. Кириленка, відповідального секретаря, у відповідності до Розділу 13. Пункту 13.4. та враховуючи підтримку ініціативи рядом державницьких партій, громадських організацій і Народних депутатів України.

Конференція вирішила:

memorial.thumbnail

"Про політичну ситуацію в Україні"

У результаті перемоги на президентських виборах лідера Партії регіонів Віктора Януковича до влади в Україні прийшли сили, які відверто сповідують антиукраїнську політику керовану Москвою. Встановивши в країні диктатуру однієї партії, вони демонстративно ігнорують демократичний вибір України, нівелюють її економічну та політичну незалежність. Вперше за 19 років Українська держава опинилася перед реальною загрозою її знищення.

Помилка? Виділіть мишкою і настисніть Ctrl+Enter

Система Orphus

Розсекречена
site_index_banner
С
  • екскурсії по музейних експозиціях “Меморіалу”;
  • перегляд відеоматеріалів з історії репресій в Україні, історії України, художніх тематичних фільмів тощо;
  • виїздні виставки “Забуттю не підлягає...” (плакатний варіант, за домовленістю);
  • виїздні екскурсії до Биківнянських поховань під Києвом (місце масових розстрілів 1937-1941 років)
  • копіювання електронних відео- і аудіоматеріалів за домовленістю.

Перегляд експозицій, екскурсії та демонстрація фільмів БЕЗКОШТОВНІ